Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2005, 08:07

Deep Silver na E3

Do grona firm, które postanowiły zaprezentować swoją ofertę gier na tegoroczne targi E3 (18-20 maja), dołączył wczoraj również koncern Deep Silver.

Do grona firm, które postanowiły zaprezentować swoją ofertę gier na tegoroczne targi E3 (18-20 maja), dołączył wczoraj również koncern Deep Silver. Oto spis programów, które zobaczymy na stoisku tego wydawcy:

D1rt – gra action/adventure z elementami RPG, w której wcielimy się w rolę młodej damy, wykształconej w sztuce zabijania. Dwadzieścia broni, czternaście zróżnicowanych poziomów oraz mnóstwo przeciwników do anihilacji – oto D1rt w pigułce.

Earth 2160 - kolejna, oznaczona datą 2160, strategia czasu rzeczywistego ze znanej serii Earth, którą już od roku 1998 tworzy znane polskie studio developerskie Reality Pump. Akcja tej części stanowi kontynuację wydarzeń, w których uczestniczyliśmy w trzech poprzedniczkach oznaczonych datą 2150 i rozgrywa się po zniszczeniu Ziemi. Okazuje się, że wszystkie trzy strony konfliktu, z którymi mieliśmy do czynienia poprzednio, tj. Dynastia Euroazjatycka, Korporacja Księżycowa i Zjednoczenie Cywilizowanych Stanów (od czasu walk na Marsie, gdzie komputer główny podjął decyzję o eksterminacji wszystkich ludzi, składające się jednie z maszyn i robotów), przetrwały i teraz rywalizują ze sobą o dominację w Systemie Słonecznym, a na dodatek do wieloletniego sporu dołącza czwarta siła – Obcy. (Więcej informacji znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier)

Heart of Empire: Rome - kolejna gra ekonomiczna studia Deep Red Games, znanego z produkcji wysokojakościowych Tycoonów (m.in. Monopoly Tycoon, Beach Life). Tym razem gracz staje przed nietypowym zadaniem budowy i ogólnie pojętego zarządzania miastem w starożytnym Rzymie. (Więcej informacji znajdziesz w Encyklopedii Gier)

Rush for Berlin – strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym, która przenosi nas w okres ostatnich miesięcy II wojny światowej. Wcielając się w rolę któregoś z Aliantów, dostaniesz szansę zdobycia tytułowego miasta. Gra kładzie duży nacisk na zgodność z historią, ale producenci nie wykluczają, że będzie ją można trochę zmieniać. Program zostanie wyprodukowany przez twórców Codename Panzers.

Singles: Triple Trouble - kontynuacją wydanego w 2004 roku Singles: flirt up your life. Pierwsza część polegała na obserwacji i właściwym układaniu relacji między dwójką samotnych bohaterów. Tym razem program nie ogranicza się do kontroli nad dwiema osobami. Podtytuł wskazuje na obecność klasycznego trójkąta. Gracz będzie musiał doglądać trójki „singli”, którzy po ciężkim roku zamieszkają razem w jednym apartamencie. Okazuje się, że pod jednym dachem przyjdzie żyć naszemu bohaterowi, jego ex-partnerce i ich współlokatorowi. Czy można wyobrazić sobie gorszą sytuację? To od gracza zależy, czy przysłowie „stara miłość nie rdzewieje” znajdzie tu swoje potwierdzenie. (Więcej informacji znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier)

X3: Reunion - trzecia odsłona gwiezdnej, symulacyjnej sagi z dużym „X” w tytule, wyewoluowała poniekąd z nieukończonego dodatku do części drugiej, znanego pod tytułem X2: The Return. W pewnym momencie produkcji ilość zmian osiągnęła taką liczbę, że zespół Egosoft podjął decyzję o przeniesieniu wszystkiego, co miał zaoferować addon, do trzeciej, równolegle opracowywanej gry. (Więcej informacji znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier)

Krystian Smoszna

Krystian Smoszna

Gra od 1985 roku i nadal mu się nie znudziło. Zaczynał od automatów i komputerów ośmiobitowych, dziś gra głównie na konsolach i pececie w przypadku gier strategicznych. Do szeroko rozumianej branży pukał już pod koniec 1996 roku, ale zadebiutować udało się dopiero kilka miesięcy później, kilkustronicowym artykułem w CD-Action. Gry ustawiły całą jego karierę zawodową. Miał być informatykiem, skończył jako pismak. W GOL-u od blisko dwudziestu lat, do 2023 pełnił funkcję redaktora naczelnego. Gra w zasadzie we wszystko, bez podziału na gatunki, dużą estymą darzy indyki. Poza grami interesuje się piłką nożną i Formułą 1, na okrągło słucha też muzyki ekstremalnej.

więcej