Wielki, ale niedrogi dodatek wrzuca do Age of Empires 2 prawie całe AoE 1
DLC Powrót Rzymu to nie lada gratka dla graczy Age of Empires 2: Definitive Edition. Wprowadza ono do „dwójki” wszystkie 16 frakcji z „jedynki” i wiele więcej.
Dziś o godzinie 19:00 czasu polskiego na Steamie (PC) i w MS Store (PC, XOne oraz XSX/S) zadebiutował dodatek Powrót Rzymu (ang. Return of Rome) do Age of Empires II: Definitive Edition. Choć jest to „tylko” rozszerzenie, zawartością dorównuje pełnoprawnej grze – pierwszemu Age of Empires, konkretnie rzecz ujmując.
Powrót Rzymu, czyli AoE 1 w AoE 2
W ramach DLC Powrót Rzymu do AoE II: DE trafiło wszystkich szesnaście nacji dostępnych w „jedynce”, czyli:
- Asyryjczycy;
- Babilończycy;
- Kartagińczycy;
- Choson (założona w 1392 r. koreańska dynastia);
- Egipcjanie;
- Grecy;
- Hetyci;
- Macedończycy;
- Minojczycy;
- Palmyra (samozwańcze cesarstwo położone we wschodniej części Cesarstwa Rzymskiego, na terenie współczesnej Syrii);
- Persowie;
- Fenicjanie;
- Rzymianie;
- Shang (dynastia królewska z Chin);
- Sumerowie;
- Yamato (rodzina królewska z Japonii).
Age of Empires 2 „po wietnamsku”
To jednak nie koniec atrakcji. Rozszerzenie wprowadza także:
- trzy nowe kampanie;
- niedostępną wcześniej, siedemnastą nację Lac Viet – plemiona Azji Południowo-Wschodniej z okresu późnego neolitu.
Jest ona bezpośrednio związana z dodanym do „dwójki” zestawem zasad D3, wymyślonym przez wietnamskich graczy Age of Empires. Wprowadza on ograniczenie posiadania maksymalnie jednej jednostki wojskowej do epoki brązu, co przez dość długi czas utrzymuje graczy na podobnym poziomie.
Do tej pory można było bawić się w ten sposób jedynie w ramach dżentelmeńskiej umowy – teraz taki tryb jest dostępny oficjalnie. Twórcy mają nadzieję, że stanie się on popularny na arenie międzynarodowej.
Rzym x 2
Warto dodać, iż DLC Powrót Rzymu nie jest w pełni kompatybilne z pozostałą zawartością Age of Empires II: Definitive Edition. Rozszerzenie ma osobne menu i niejako stanowi zamkniętą całość, co oznacza m.in., że w jednej rozgrywce nie spotkają się jednostki z „dwójki” i „jedynki”.
Niemniej jest jeden wyjątek – tytułowy Rzym. Nacja ta została dodana dwa razy:
- w ramach DLC zagramy Imperium bazującym na wcześniejszych okresach historii;
- w Age of Empires II: Definitive Edition jako takim pojawiła się natomiast późniejsza wersja Imperium Rzymskiego – mniej więcej z 395 roku n.e., kiedy to było ono uważane za cień swojej dawnej świetności.
Powrót Rzymu – cena
Jak więc widzicie, DLC Powrót Rzymu oferuje sporo zawartości. Jego cena jest jednak relatywnie niska jak na to, co w nim dostajemy. Zarówno na Steamie, jak i w MS Store dodatek kosztuje 68 zł.
Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!