autor: Kamil Zwijacz
Activision połączyło studia Neversoft Entertainment i Infinity Ward
Firma Activision, po dwudziestu latach działalności, postanowiła zlikwidować studio Neversoft Entertainment. Twórcy serii Tony Hawk's nie zostali jednak zwolnieni, lecz przyłączeni do zespołu Infinity Ward, zajmującego się tworzeniem gier z serii Call of Duty.
Studio Neversoft Entertainment, znane przede wszystkim z serii gier Tony Hawk's, przestało istnieć. Właściciel dewelopera, koncern Activision, postanowił bowiem połączyć je z zespołem Infinity Ward (autorzy kilku części Call of Duty) i właśnie pod taką nazwą działać będą scalone ekipy. „Jak wiecie, Neversoft i Infinity Ward pracowali razem przy Call of Duty: Ghosts. Dzięki temu stało się jasne, że oba studia posiadają uzupełniające się umiejętności. Z ich połączenia może powstać jedno super studio” - stwierdził Eric Hirshberg, dyrektor generalny firmy Activision Publishing. Obeszło się wiec bez zwolnień, ale deweloper z charakterystycznym logiem odchodzi niestety w niepamięć. Z drugiej strony, od czasów serii Guitar Hero Neversoft nie zajmował się niczym konkretnym, więc może to i dobrze?
- Amerykańskie studio założone w 1994 roku
- Znane głównie z serii Tony Hawk's i Guitar Hero
- Zostało połączone z ekipą Infinity Ward
Pieczę nad nowopowstałym zespołem przejmie Dave Stohl, wiceprezes opiekujący się studiami należącymi do Activision, natomiast szefem dewelopera pozostanie Steve Ackrich, obecny głównodowodzący Infinity Ward. Warto jednak wspomnieć, że o ile regularni pracownicy Neversoftu pracować będą dalej, tak Joel Jewett (szef) i Scott Pease (dyrektor) postanowili przejść na emeryturę. W ten oto sposób żegnamy jeden z niegdyś najpopularniejszych zespołów w branży gier wideo.
Neversoft Entertainment to amerykański deweloper gier wideo, założony w 1994 roku. Studio zostało przejęte w 1999 roku przez koncern Activision i specjalizowało się w produkowaniu właściwie tylko dwóch serii - Tony Hawk's oraz Guitar Hero. Niemniej na koncie firmy znajduje się także Spider-Man z 2000 roku i Gun z 2005 roku.