Najciekawsze gry zręcznościowe wydane w 1997 roku
Wszystkie najlepsze i najpopularniejsze gry tego roku, nadchodzące premiery oraz gry sprzed lat. Możesz też przeglądać je z podziałem na kategorie.
Disney's Hercules
Zręcznościowe 1 stycznia 1997
Dwuwymiarowa platformówka na podstawie filmu animowanego wytwórni Walta Disneya. Wcielamy się w rolę Herkulesa, który próbuje udowodnić, że jest godzien zasiadania na Olimpie wraz z bogami. W tym celu pokonujemy licznych przeciwników znanych z mitologii, skaczemy po półkach skalnych i przygotowujemy się na ostateczne starcie z Hadesem.
Metal Slug
Zręcznościowe 1 stycznia 1997
Pierwsza odsłona popularnego cyklu Metal Slug, która zadebiutowała w 1996 roku na automatach arcade. W miarę upływu czasu produkcja trafiała na kolejne platformy, pozwalając ich użytkownikom stawić czoła żołnierzom dowodzonym przez złowrogiego Generała Mordena.
Whizz
Zręcznościowe 15 lutego 1997
Będąca konwersją z komputerów osobistych kolorowa dwuwymiarowa platformówka, w której akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym. Tytuł stawia przed sterowanym przez graczy humanoidalnym królikiem szereg wyzwań logiczno-zręcznościowych.
The Lost Vikings 2
Zręcznościowe 3 marca 1997
Druga część gry zręcznościowo-logicznej The Lost Vikings. Musimy pomóc trójce Wikingów powrócić z innego wymiaru do swej rzeczywistości i pokonać złego Tomatora.
Sonic R
Zręcznościowe 15 marca 1997
Niesamowita trójwymiarowa gra zręcznościowa, w której Sonic z przyjaciółmi, chcąc pokrzyżować plany Dr. Robotnika, biorą udział w zwariowanych wyścigach.
SlamTilt: The Pinball Game
Zręcznościowe 20 marca 1997
SlamTilt to kolejny pinball sygnowany logiem 21st Century Entertainment. Tym razem żmudnego zadania stworzenia dwuwymiarowej wariacji na temat metalowej kulki i flipperów podjęła się mała firma Liquid Entertainment. Dodajmy od razu, że wyszła z tej batalii obronną ręką.
Double Agent
Zręcznościowe 12 kwietnia 1997
Double Agent to wyprodukowana przez studio Flair Software gra zręcznościowa, która pod wieloma względami przypomina słynny cykl Spy vs. Spy, święcący największe tryumfy w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia.
Wyspa 7 Skarbów
Zręcznościowe 22 maja 1997
Treasure Island to zajmująca gra platformowa stworzona przez zespół Rebelmind. Na wielbicieli tego typu rozrywki czaka tu 13 różnorodnych poziomów pełnych niebezpiecznych pułapek i groźnych przeciwników.
3D Ultra Pinball: The Lost Continent
Zręcznościowe 31 maja 1997
Trzecia odsłona popularnej serii pinballi, prezentującej nowatorskie podejście do tego klasycznego gatunku. Tym razem fabuła przenosi nas na wyspę, opanowaną przez dinozaury-mutanty a zabawa toczy się na 16 nieco mniej rozbudowanych stołach.
Raiden II
Zręcznościowe 6 czerwca 1997
Bezpośrednia kontynuacja kultowej, dwuwymiarowej strzelaniny z pionowym scrollingiem. W tej odsłonie zasiadamy za sterami nowoczesnego myśliwca aby ponownie stawić czoła inwazji obcych. Pokonani w pierwszej części gry wrogowie zdołali bowiem odbudować swą potężną armię i powracają by dokończyć swego dzieła zniszczenia naszej planety.
Virtua Cop 2
Zręcznościowe 15 czerwca 1997
Virtua Cop 2 to druga część doskonale znanej miłośnikom salonów z automatami do gier, zręcznościowej strzelaniny z rodzaju "celowniczków", wyprodukowanej przez firmę SEGA. Gracz wciela się w policjanta, który musi uporać się z panoszącymi się na ulicach miasta przestępcami i jednocześnie unikać trafienia przypadkowych przechodniów.
The Adventures of Tintin: Prisoners of the Sun
Zręcznościowe 12 lipca 1997
The Adventures of Tintin: Prisoners of the Sun to gra zręcznościowa firmy Infogrames, stworzona na bazie popularnej, belgijskiej serii komiksowej, która od początku swojego istnienia, czyli od 1929 roku, została przetłumaczona na ponad 50 językow. Jej głównym bohaterem jest młody, rezolutny reporter, którego los rzuca w wir rozmaitych, nierzadko niebezpiecznych wydarzeń.
Total Pinball 3D
Zręcznościowe 11 sierpnia 1997
Pinball 3D-VCR (w Stanach Zjednoczonych znana pod tytułem Total Pinball 3D) to zmodyfikowana wersja gry Pinball Mania z 1995 roku, która oferuje nowe spojrzenie na doskonale znane z pierwowzoru stoły.
Oddworld: Abe's Oddysee
Zręcznościowe 18 września 1997
Dwuwymiarowa platformówka wzbogacona o elementy gry logicznej i skradanki. Dzieło studia Oddworld Inhabitants przenosi gracza na nieznaną planetę zamieszkaną przez rasę Mudokonów, reprezentowaną przez tytułowego bohatera, Abe'a.
Pandemonium 2
Zręcznościowe 22 września 1997
Pandemonium 2 to kontynuacja popularnej platformówki z 1996 roku. Fabuła gry osnuta jest wokół tajemnicy "komety nieograniczonych możliwości", przelatującej nad krainą Lyr raz na 300 lat. Znani z pierwszej odsłony bohaterowie: Nikii i Fergus muszą stawić czoła złej królowej, która pragnie wykorzystać kometę do swych niecnych celów.
Croc: Legend of the Gobbos (1997)
Zręcznościowe 27 września 1997
Trójwymiarowa platformówka wypełniona rozmaitymi wyzwaniami zręcznościowymi. Głównym bohaterem jest tytułowy krokodyl, który wyrusza na ratunek uprowadzonym przyjaciołom. Gra jest przeznaczona dla młodszych użytkowników.
Pro Pinball: Timeshock!
Zręcznościowe 30 września 1997
Kontynuacja serii realistycznych pinballi, zapoczątkowanej w 1996 roku. Tym razem autorzy serwują nam podróż w czasie, stawiając przed graczami zadanie odnalezienia fragmentów kryształu, ukrytych w czterech różnych strefach czasowych.
Overboard! (1997)
Zręcznościowe 28 października 1997
Overboard! jest grą zręcznościową, opracowaną przez studio Psygnosis. W trakcie rozgrywki przejmujemy stery statku pirackiego, a naszym zadaniem jest dotarcie do wyznaczonego miejsca, po drodze stawiając czoła rozmaitym niebezpieczeństwom.
Sub Culture
Zręcznościowe 17 listopada 1997
Czy zastanawiałeś się, jak wyglądałyby gry z serii Elite, gdyby kosmos zamienić na morskie głębiny? Jeśli odpowiedź to „tak”, koniecznie musisz zapoznać się z Sub Culture, produktem firmy Criterion Studios, który pozwoli ci wykonywać podobne czynności co w programach Davida Brabena, tyle że pod wodą.
Klonoa: Door to Phantomile
Zręcznościowe 11 grudnia 1997
Klonoa: Door to Phantomile to platformówka stworzona przez japońską firmę Namco, w której trójwymiarowe postacie poruszają się po dwuwymiarowej płaszczyźnie. Bohaterem gry jest antropomorficzny kot o imieniu Klonoa, będący w posiadaniu pierścienia, w którym zaklęty jest duch Huepow.
Balls of Steel
Zręcznościowe 12 grudnia 1997
Kolejna produkcja z gatunku pinballi, firmowana tym razem logiem Apogee/3D Realms. Do dyspozycji graczy oddano 5 utrzymanych w odmiennej stylistyce stołów, zaś jeden z nich poświęcono bohaterowi kultowej strzelaniny FFP Duke Nukem 3D.