Pathfinder: Wrath of the Righteous
Niebezpośrednia kontynuacja Pathfinder: Kingmaker, klasycznej gry RPG autorstwa rosyjskiego studia Owlcat Games, które ponownie współpracowało z Chrisem Avellone’em. W Pathfinder: Wrath of the Righteous udajemy się w mroczne regiony Golarionu i sam środek Otchłani.
producent: Owlcat Games wydawca: Owlcat Games Strona oficjalna
Gry podobne do Pathfinder: Wrath of the Righteous
Pillars of Eternity II: Deadfire
Divinity: Original Sin II
Tyranny
Pathfinder: Wrath of the Righteous jest kolejną produkcją rosyjskiego studia niezależnego Owlcat Games, założonego przez byłych pracowników firm Nival Interactive (Silent Storm, Heroes of Might and Magic V) i My.com (Armored Warfare). Mamy do czynienia z niebezpośrednią kontynuacją Pathfinder: Kingmaker, klasycznego RPG-a z widokiem izometrycznym opartego na systemie papierowej gry fabularnej Pathfinder, który jest zmodyfikowaną wersją Dungeons & Dragons 3.5. Twórcy ponownie współpracowali przy produkcji z legendarnym weteranem branży, Chrisem Avellone’em, twórcą m.in. Planescape Torment i Knights of the Old Republic II - The Sith Lords.
Fabuła
Pathfinder: Wrath of the Righteous nie kontynuuje bezpośrednio fabuły debiutanckiej gry studia Owlcat Games. Tym razem jako grupa śmiałków przemierzamy nowy, mroczniejszy region Golarionu, odwiedzając m.in. pustkowie opanowane przez demony, oblegane miasto krzyżowców oraz niebezpieczną Otchłań. Historia skupia się na walce pomiędzy dobrem (ludźmi i aniołami) a złem (demonicznymi sługusami lorda Deskari).
Mechanika
Akcja gry została ukazana – podobnie jak w Pathfinder: Kingmaker – w rzucie izometrycznym. Jest ona klasycznym RPG-iem drużynowym, w którym eksplorujemy klimatyczne lokacje, walczymy z przeciwnikami w czasie rzeczywistym z aktywną pauzą oraz zaliczamy zadania głównego wątku i misje poboczne, zyskując punkty doświadczenia potrzebne do rozwoju postaci. W grze nie brakuje również licznych wyborów moralnych, które mają duże przełożenie na dalszą część rozgrywki. W Pathfinder: Wrath of the Righteous pojawiły się nowe postaci, klasy (Wiedźma i Wyrocznia), archetypy i rasy, ale oprócz tego powróciły także znane z poprzedniej odsłony.
Jedną z nowości jest mitologiczny system progresji zapożyczony z gry stołowej o tym samym podtytule, który daje dostęp do niezwykle silnych zdolności. Mają one niebagatelny wpływ na przebieg fabuły, zmieniając trwale postacie oraz otoczenie wokół nich. W trakcie rozgrywki można podążać ścieżką nieśmiertelnego licza rozkazującego armii nieumarłych, anioła wzywającego na polu walki niebiańskich sojuszników albo szarlatana (ang. trickster) psocącego radośnie nawet w środku wypełnionej demonami Otchłani. Każda z nich została znacząco zmieniona względem rozwiązań z karcianki i dostosowano je tak, by lepiej sprawdziły się w grze komputerowej.
W produkcji pojawiły się też elementy strategiczne, ale nowy system, w odróżnieniu od zarządzania królestwem z poprzedniej odsłony cyklu, zyskał na głębi oraz został lepiej przystosowany do rozgrywki i wpasowany w historię Pathfinder: Wrath of the Righteous.
Kwestie techniczne
Pathfinder: Wrath of the Righteous bazuje na mocno zmodyfikowanym silniku Unity, znanym z poprzedniej części serii. Oprawa wizualna została utrzymana w mroczniejszej tonacji, ale nie obyło się też bez poprawy jakości grafiki, w tym modeli postaci, wyglądu lokacji czy efektów czarów.
Ostatnia modyfikacja 28 września 2022
Tryb gry: single player
Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 226 głosów czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,8 / 10 na podstawie 134 głosów czytelników.
Pathfinder: Wrath of the Righteous cena w dniu premiery: 179,99 PLN
Klasyfikacja PEGI Pathfinder: Wrath of the Righteous
Pathfinder: Wrath of the Righteous Wymagania sprzętowe
PC Windows
- Minimalne:
- Intel Core i3-2310M 2.1 GHz
- 6 GB RAM
- karta grafiki 1 GB GeForce 940M lub lepsza
- 50 GB HDD
- Windows 7 64-bit
- Zalecane:
- Intel Core i7-920 2.67 GHz
- 8 GB RAM
- karta grafiki 4 GB GeForce GTX 1050 Ti lub lepsza
- 50 GB HDD
- Windows 10 64-bit