Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Zeus: Pan Olimpu - poradnik do gry

Zeus: Pan Olimpu - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Przemysł | Gospodarka w Zeus Pan Olimpu poradnik Zeus: Pan Olimpu

Ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2019

Przemysł

Przemysł odgrywa w "Zeusie" równie ważną rolę, jak rolnictwo. Dzielnicę przemysłową powinniśmy wybudować w pobliżu dzielnicy rolniczej, chociaż równie dobrze możemy stworzyć jedną dzielnicę przemysłowo - rolniczą. Zakłady pracy również nie wymagają sąsiedztwa dzielnicy mieszkalnej. Przemysł w "Zeusie" polega na wydobywaniu, gromadzeniu, a następnie przetwarzaniu bogactw naturalnych oraz przetwarzaniu produktów rolnictwa.

W grze spotykamy następujące złoża naturalne oraz zakłady przemysłowe:

  • Rudy miedzi - aby wydobywać miedź w pobliżu złoża musimy umieścić Odlewnię. W Odlewni miedź będzie stapiana z cyną (nie mamy możliwości jej wydobywania) tworząc w ten sposób brąz. Stopy brązu trafiają do:

    • Zbrojownia - produkuje się tutaj uzbrojenie dla hoplitów i jazdy,

    • Pracownia rzeźbiarska - odlewa się tutaj rzeźby z brązu. Wytwarzane one są na potrzeby świątyni oraz na eksport.

  • Rudy srebra - aby wydobywać srebro, a następnie wytapiać je i wybijać monety musimy zbudować Mennicę. Nie musi ona znajdować się w pobliżu złoża, ale im ta odległość mniejsza, tym sprawniej przebiega produkcja drachm.

  • Marmur - aby wydobywać marmur musimy wybudować Warsztat kamieniarski. Marmur jest niezbędny do wznoszenia świątyń, ale trafia tam za pośrednictwem Magazynu. Magazyn powinniśmy stawiać w jak najbliższej odległości od Warsztatu.

  • Tartak - aby produkować drewno musimy wybudować Tartak w niewielkiej odległości od lasu. Drewno z tartaku trafia w pierwszej kolejności na Przystań trier (jeśli ją posiadamy). Następnie wozy z drewnem udają się do Hurtowni oraz Magazynów. drewno jest niezbędne do wznoszenia świątyń.

  • Wytwórnia oliwy - aby produkować oliwę musimy wybudować Tłocznię. Aby Tłocznia mogła funkcjonować musimy dostarczyć do niej oliwki z Domków plantatorów, Magazynu albo ewentualnie z importu.

  • Wytwórnia wina - aby produkować wino musimy wybudować Winiarnię. Aby Winiarnia mogła funkcjonować musimy dostarczyć do niej winogrona z Domków plantatorów, Magazynu albo ewentualnie z importu.

Nawet w sprawnie funkcjonującym polis produkcja przemysłowa powinna być cały czas nadzorowana. Aby produkcja przemysłowa przebiegała szybko i sprawnie, warto stosować się do następujących rad:

  1. Największym problemem z jakim możemy się zetknąć jest bezrobocie oraz brak rąk do pracy:

    • bezrobocie - z bezrobociem najlepiej jest sobie poradzić budując następne miejsca pracy. Oczywiście jest to problemem, gdy nas na to nie stać. W takim wypadku powinniśmy starać się zdobyć darowiznę od jednego z sąsiedzkich polis. Możemy też czasowo zwiększyć podatki lub zastopować import oraz zwiększyć eksport. Gdy mamy już środki na zbudowanie kolejnych miejsc pracy, powinniśmy zdecydować się na te, które mogą nam przynieść jakieś zyski. Jeśli więc na przykład eksportujemy drewno, powinniśmy wybudować następne Tartaki. W dobrze prosperującym polis bardzo szybko możemy zapewnić miejsce pracy znacznej liczbie mieszkańców budując Przystań trier, Hurtownię lub Teatr. Najbardziej drastyczną metodą na walkę z bezrobociem jest po prostu zmniejszenie populacji poprzez wyburzenie części domostw.

    • brak rąk do pracy - to znacznie poważniejszy problem aniżeli bezrobocie. W polis stworzonym w oparciu o przedstawioną przez nas zasadę budowy osiedli dla 2100 mieszkańców nie powinniśmy mieć z tym większych problemów. Jeżeli na przykład posiadamy dwie w pełni rozwinięte dzielnice, nasze miasto powinno liczyć 4200 mieszkańców. Gdy w takiej sytuacji brakuje nam powiedzmy nieco ponad 500 robotników, po prostu stawiamy trzecią dzielnicę, ale rozbudowujemy ją jedynie do Etapu II, co nam da 560 kolejnych obywateli. Innym sposobem jest zwalnianie do domów pracowników Przystani trier. Jeśli mamy pokój, triery nie są nam do niczego potrzebne, a jedna Przystań zatrudnia aż 100 robotników.

  2. Musimy starać się by zakłady pracy znajdowały się jak najbliżej surowców.

  3. W razie potrzeby zawsze możemy zmniejszyć zarobki robotników. Zwiększanie zarobków nie ma większego znaczenia. Przy poziomie płac ustalonym na "Normalne" robotnicy są w pełni zadowoleni.

  4. Gdy w zakładach pracy nie mamy zatrudnionej maksymalnej liczny pracowników, pracują one mniej wydajnie. Musimy wtedy hierarchizować, co jest nam najbardziej potrzebne. Jeżeli w danym momencie powinniśmy wyprodukować jak najwięcej wina, musimy przesunąć pracowników innych gałęzi przemysłu do Winiarni. W skrajnych przypadkach możemy nawet zdecydować się na zamknięcie niektórych gałęzi przemysłu.

Przemysł

Zostało jeszcze 52% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie