[Opis przejścia] Etapy dodatkowe, nagrody | Ultimate Spider-Man poradnik Ultimate Spider-Man
Ostatnia aktualizacja: 7 października 2019
W rozdziale tym znajdziesz listę ciekawszych bonusów, które w trakcie zabawy można zdobyć. W bardziej szczegółowy sposób opiszę również przygotowane przez producentów etapy dodatkowe. Jest to stosunkowo ważne, gdyż do niektórych misji trzeba przystępować. Co więcej, zaliczanie kolejnych poziomów niemal zawsze związane jest z możliwością zdobycia mniej lub bardziej cennych bonusów.
ETAPY DODATKOWE
Przede wszystkim, pragnąłbym wspomnieć o pobocznych misjach, do których można przystępować, aczkolwiek nie jest to oczywiście konieczne. Poziomy te uaktywniają się w losowy sposób. Gdy tylko na minimapie zauważysz czerwoną ikonkę dobrze byłoby udać się w zaznaczone przez nią miejsce. W przeciwnym przypadku możesz utracić możliwość wykonania danego subquestu (oczywiście - w tym konkretnym momencie). Oto lista ciekawszych zadań, na które można w trakcie zabawy wpaść. Przypominam jednocześnie o tym, iż niektóre typy questów pojawiają się dopiero po zaliczeniu określonej ilości głównych misji.
- Bandyci: W tym przypadku możemy mieć do czynienia z kilkoma typami zadań. Najczęściej spotykany quest zakłada zlikwidowanie oponentów atakujących bezbronnych mieszkańców miasta. Zadanie to nie jest trudne. Można korzystać z pajęczyn, bądź też wykonywać skoki połączone z błyskawicznymi uderzeniami. Warto również odbijać się od ścian. Zdecydowanie rzadziej dochodzi do sytuacji, w których bandyci walczą z siłami policji lub próbują okradać transporty z pieniędzmi. Zadania te paradoksalnie są jeszcze prostsze. Przeciwnicy najczęściej występują w niewielkich grupach (czy nawet pojedynczo), można również liczyć na cenne wsparcie.
- Wojny gangów: Kolejne niezbyt trudne wyzwanie, w którym trzeba pozbyć się członków obu walczących ze sobą stron. Pamiętaj o tym, aby w pierwszej kolejności eliminować gostków uzbrojonych w różnego typu giwery, gdyż prędzej czy później zainteresują się postacią tytułowego Człowieka Pająka.
- Ranni lub uwięzieni cywile: Więcej problemów sprawi Ci zapewne pomaganie rannym. Zauważ, iż takiego cywila musisz uratować w wyznaczonym przez grę czasie, tj. odtransportować go do zaznaczonego na mapie szpitala. Limity najczęściej ustalane są jednak na bardzo rozsądnym poziomie, tak więc nie trzeba się zbytnio śpieszyć. W przypadku uwięzionych cywili najczęściej wystarczy do takiej osoby dotrzeć, a następnie wrócić z nią bezpiecznie na ziemię.
- Piraci drogowi i złodzieje samochodów: W pierwszym przypadku wystarczy jedynie wylądować na dachu maszyny, a następnie zacząć okładać ją pięściami. W drugim pojawia się pewne utrudnienie - bandyci będą bowiem próbowali zastrzelić atakującego ich superbohatera. Pomagaj sobie korzystając z pajęczego zmysłu, dzięki któremu będziesz wiedział kiedy wykonać odpowiedni unik. Po zatrzymaniu pojazdu będziesz się oczywiście musiał uporać z bandytami. Wykonanie tej części zadania powinno jednak przebiec bez poważniejszych problemów.
- Ataki obdarzonych różnymi mocami złoczyńców: Tego typu wyzwania pojawiają się zdecydowanie najrzadziej, niemniej jednak powinieneś sobie z nimi szybciutko radzić. Napotykani przeciwnicy stawiają minimalny opór. Jeśli w przeszłości wygrywałeś z prawdziwymi bossami, to nie widzę powodu, dla którego teraz miałoby być inaczej. ;-)
Na osobną klasyfikację zasługują:
- Combat Tours: Są to misje, w których bierzemy udział w serii pojedynków. Aby móc uaktywnić Combat Tour należy odnaleźć charakterystyczną ikonę pięści. Obiekty te są na szczęście widoczne na mapie, tak więc nie trzeba przeszukiwać całego miasta. Aby móc zaliczyć Combat Tour należy pokonać wszystkich zaznaczonych przez grę bandytów. W miarę rozwoju zabawy stają się oni coraz silniejsi. Uwaga! Nagrodą za wykonywanie kolejnych Combat Tours jest wydłużony pasek zdrowia!! Warto więc je regularnie zaliczać, gdyż ostatnie pojedynki z bossami są bardzo wymagające.
- Wyścigi: Do tego typu poziomów przystępuje się w bardzo zbliżony sposób. Pragnąłbym jednak zaznaczyć, iż w większości przypadków są one stosunkowo trudne. Aby móc zaliczyć dany wyścig należy pokonać wszystkie bramki kontrolne w wyznaczonym przez grę czasie. Niektóre etapy opierają się na korzystaniu z Web Swinga lub Web Zipa, inne na wykonywaniu licznych (szczególnie podwójnych) skoków. W obu przypadkach należy jednak dokładnie poznać trasę, albowiem jedynie najprostsze zawody będzie można zaliczyć przy pierwszym podejściu. Aby móc ukończyć główny wątek gry należy niestety przystąpić do co najmniej kilku najprostszych wyścigów.
- Johnny Storm Race: Osobnik ten, słynny członek Fantastycznej Czwórki, pojawia się w jednym z początkowych poziomów gry. Dodatkowe etapy z jego udziałem mają bardzo zbliżony przebieg. Podobnie jak w przypadku klasycznych wyścigów, należy pokonywać kolejne checkpointy. Tym razem nie ścigamy się jednak z czasem, a wspomnianym superbohaterem. Wyścigi z tej serii są zdecydowanie najtrudniejsze ze wszystkich dodatkowych zadań. Wymagane jest zarówno perfekcyjne poznanie trasy, jak i umiejętności tytułowego superbohatera.
NAGRODY
Oto lista najciekawszych nagród oraz możliwych do zebrania typów przedmiotów:
- Tokeny: Obiekty te występują w kilku różnych odmianach. Ukryte tokeny, jak można się zresztą domyślić, rozmieszczone zostały w miejscach, do których w trakcie rozgrywania właściwych misji raczej się nie zagląda. ;-) Tokeny powiązane z komiksem "Ultimate Spider-Man" pozwalają odblokować związane z nim artworki. Podobnie jest w przypadku tokenów powiązanych z najbardziej znanymi budynkami miasta - szkołą, do której uczęszcza Peter Parker, jego domem, siedzibą Daily Bugle, czy Statuą Wolności.
- Kostiumy: Obiekty te zdobywa się w nagrodę za wykonywanie określonej ilości dodatkowych zadań, oraz zbieranie opisanych wyżej tokenów. Lista dostępnych przedmiotów obejmuje między innymi strój wrestlera, czy codzienne ubranie Petera Parkera.
- Możliwość wcielenia się w Venoma: Opcja ta staje się aktywna po ukończeniu wszystkich głównych misji gry.