Gotham Knights: Wymagania sprzętowe PC Gotham Knights poradnik, solucja
Na tej stronieporadnika poznacie wymagania minimalne oraz rekomendowane dla gry Gotham Knights.
Ostatnia aktualizacja: 21 października 2022
Na poniższej stronie poradnika znajdziecie informacje na temat wymagań sprzętowych, by móc zagrać w Gotham Knights.
- Informacje ogólne
- Gotham Knights: Minimalne wymagania sprzętowe PC
- Gotham Knights: Zalecane wymagania sprzętowe PC
- Problemy z wydajnością - wskazówki
Informacje ogólne
Gotham Knights wspiera technologię DLSS: oznacza to, że posiadacze nowszych kart graficznych obsługujących tą technologię mogą cieszyć się niższymi wymaganiami sprzętowymi, szczególnie przy rozdzielczości 4K. Ponadto gra posiada Ray Tracing -więc by wykorzystać pełnię możliwości gry, należy posiadać kartę obsługującą tę technologię. Karta graficzna musi obsługiwać DirectX w wersji 12.
Gotham Knights: Minimalne wymagania sprzętowe PC
- Procesor: Intel Core i5-9600K / AMD Ryzen 5 3600
- Pamięć RAM: 8 GB
- Karta graficzna: Nvidia GTX 1660 Ti / AMD Radeon RX 590
- Miejsce na dysku: 45 GB HDD
- System: Windows 10 64-bit
Wydawca deklaruje, że powyższa specyfikacja powinna zapewnić płynną rozgrywkę w FHD / 60 fps przy najniższych ustawieniach graficznych.
Gotham Knights: Zalecane wymagania sprzętowe PC
- Procesor: Intel Core i5-10700K / AMD Ryzen 5 5600X
- Pamięć RAM: 16 GB
- Karta graficzna: Nvidia RTX 2070 / AMD RX 5700 XT
- Miejsce na dysku: 45 GB HDD
- System: Windows 10 64-bit
Wydawca deklaruje, że powyższa specyfikacja powinna zapewnić płynną rozgrywkę w FHD / 60 fps przy wysokich ustawieniach grafycznich.
Problemy z wydajnością - wskazówki
Jeśli nie posiadacie karty z obsługą DLSS lub FirelityFX, będziecie zapewne mieli spore problemy z ustawieniami graficznymi, by zachować balans jakość / wydajność. W przypadku poważnych problemów z wydajnością, należy odpowiedzieć sobie najpierw na pytanie: czy dotyczy to tylko określonych sytuacji (np. eksplozje), w przestrzeniach zamkniętych / otwartych. Na tej podstawie będziecie w stanie zmienić konkretne ustawienia (np. jakość efektów specjalnych lub odległość rysowania). Ze względu na to, że większość rozgrywki odbywa się w półmroku, możecie zrezygnować z wysokich ustawień cieni.
Odległość rysowania (View Distance) może być znaczącym problemem, szczególnie że nie możecie wykluczyć efektu mgły czy jakości powierzchni wody. Warto ponadto zrezygnować z motocykla, który nie tylko powoduje konieczność szybkiego generowania świata, to w porównaniu do latania, powoduje generowanie większej ilości obiektów infrastruktury naziemnej miasta.
Głównym ustawieniem, które zadecydować może o tym, czy gra będzie grywalna na słabszym sprzęcie jest rozdzielczość dynamiczna (Dynamic Resolution). Macie możliwość skalowania rozdzielczości do niższej, jednak gra wygląda wtedy tragicznie. Rozwiązaniem jest dynamiczna rozdzielczość - będzie ona zmieniana co chwilę, by zapewnić jak najlepszy odbiór wizualny i ilość klatek na sekundę w stosunku do obciążenia karty graficznej. W tym przypadku musicie eksperymentować z ustawieniami: nie warto jednak schodzić z ustawieniami FPS poniżej 40 (przy grze domyślnie przy 60) i skalowaniem poniżej 70%.