Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FarmVille - poradnik do gry

FarmVille - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ul | Budynki w FarmVille poradnik FarmVille

Ostatnia aktualizacja: 7 października 2019

Ul

Ul w FarmVille stanowi bardzo interesujące urozmaicenie codziennych prac na farmie. Stworzenie pasieki jest trzeba przyznać jednak dość czasochłonne, gdyż wymaga przejścia kilku etapów. Niemniej jest również bardzo zajmujące.

Zaczynamy jak zwykle od wizyty w sklepiku. Podstawa pasieki kosztuje niewiele, bo 5.000 monet i jest dostępna nawet dla początkujących graczy. Po nabyciu postumentu, dowiesz się, że aby mieć na roli ul, trzeba w niego władować następujące materiały:

  • 10 podkurzaczy (Smoker )
  • 10 wosku pszczelego (Beeswax )
  • 10 desek (Wooden Board )
  • 10 gwoździ (Nail )
  • 10 cegieł (Brick )

Podobnie jak jest to w przypadku np. stajni, każdy z w/w przedmiotów można wysłać jako prezent. Do wyboru zawsze są dwa (zidentyfikujesz je po podpisie Beehive ) i cyklicznie, co kilka dni są zmieniane. Jeśli więc przykładowo potrzebujesz wosku, a żaden z Twoich sąsiadów go nie ma, nie martw się. Kiedy asortyment podarunków zostanie zresetowany (co kilka dni), być może akurat się pojawi.

Skromne początki - Ul | Budynki w FarmVille - FarmVille - poradnik do gry
Skromne początki

Oczywiście jeśli Ci się bardzo spieszy, możesz wykupić wszystkie materiały za Farm Cash. Każdy przedmiot kosztuje 1 banknot, więc nie trudno obliczyć, że na wszystkie potrzebowałbyś 50 FC. Pieniędzmi możesz szastać po wybraniu potrzebnej opcji w oknie dotyczącym pasieki.

Postawienie ula nie oznacza, że pszczółki zaraz przylecą i zaczną pracować nad miodem. Co to to nie. O rój sam musisz zadbać, choć najpierw Twoim zadaniem będzie sprowadzenie królowej (Queen Bee ). Bez przywódczyni zwykłe robotnice nawet nie zerkną na Twoją farmę.

Królowa skryła się pośród kwiatów - Ul | Budynki w FarmVille - FarmVille - poradnik do gry
Królowa skryła się pośród kwiatów

Istnieje kilka metod na pozyskanie szefowej. Najpewniejszą nich jest udanie się do marketu i poświęcenie 10 banknotów. Rozwiązanie to jak widać jest jednak dość kosztowne, ale na szczęście Queen Bee da się również zdobyć za darmo. Otóż na królową można się natknąć podczas zbierania wszelkiej maści kwiatów, zarówno u siebie, jak i na farmach sąsiadów. Prawdopodobieństwo odnalezienia głównodowodzącej roju jest niestety bardzo małe, więc warto także od czasu do czasu zerkać także na tablicę Facebooka Jeśli bowiem, któryś z Twoich znajomych odkryje królową, a ma już np. jedną, może się z nią podzielić.

Zawsze istnieje opcja pieniężna - Ul | Budynki w FarmVille - FarmVille - poradnik do gry
Zawsze istnieje opcja pieniężna

Po zagonieniu przywódczyni do ula, możesz już spokojnie zająć się gromadzeniem pszczół. Jak zwykle da się je kupić za Farm Cash i mieć problem z głowy, albo też dać cynk znajomym, aby to właśnie na nich skupiali się podczas wybierania dla Ciebie podarunków. Wygląd pasieki będzie się zmieniał w zależności od liczby posiadanych pszczół, które od samego początku zaczną produkować wartościowy miód. W ostatnim stadium będziesz mógł zarządzać nawet 200 robotnicami (choć są niewielkie wyjątki od tej reguły), Oczywiście im więcej sprowadzisz do siebie pszczół, tym większe pieniędzy zapewnią Ci codzienne wizyty przy pasiece.

W pełni funkcjonujący ul - Ul | Budynki w FarmVille - FarmVille - poradnik do gry
W pełni funkcjonujący ul

Pszczółki mają jednak to do siebie, że jeśli zbyt długo nie odwiedzisz swojej farmy, są w stanie Cię opuścić. Rój musi pracować, a jeśli nie będzie miał kto zasiać dla nich upraw, najzwyczajniej w świecie odleci w siną dal. Nie zdziw się więc, jeśli po kilkudniowej nieobecności, z ula ubędzie trochę dobroczynnych robotnic. Chodzą nawet słuchy, że leniwego gospodarza jest w stanie opuścić nawet królowa...

Żyto z pszczelarskim błogosławieństwem - Ul | Budynki w FarmVille - FarmVille - poradnik do gry
Żyto z pszczelarskim błogosławieństwem

Rutynowe zbieranie miodu to jednak nie jedyna korzyść z posiadania pasieki. Im więcej będziesz miał pszczół, tym większe szanse, że zapyleniu ulegną uprawy przyprawione nawozem (tylko takie). Wówczas możesz liczyć na dostęp do specjalnych nasionek danej roślinki. Do dyspozycji będziesz je miał przez dwa dni, a w sklepiku obok nich pojawi się charakterystyczna ikonka pszczoły. Zapylone plony cechują się zwiększoną żywotnością oraz gwarantują większe zbiory buszli.