Tryb kooperacji | Inne | FarmVille poradnik FarmVille
Ostatnia aktualizacja: 7 października 2019
Tryb kooperacji
Tryb gry kooperacyjnej. Wspólnie ze znajomymi możemy podjąć się realizacji postawionych zadań, polegających na uprawie konkretnych roślinek. Opcja aktywuje się po osiągnięciu 20 poziomu doświadczenia i w interfejsie pojawią się w prawym, dolnym rogu ekranu gry, zastępując ikonę kasowania. Ta zostaje wówczas przesunięta do strzałki i rączki.
Wszystkie dostępne prace widać po przywołaniu okna Co-Op Farming , w zakładce Jobs . Ich listę można ograniczyć do zadań podstawowych (Basic ) oraz związanych z działalnością rzemieślniczą (Crafting ). W tym drugim przypadku zlecenia zaczną się jednak pojawiać dopiero po zainwestowaniu w spa, winiarnię (Winery ) i/lub piekarnię (Bakery ), czyli w budynki pozwalające na produkcję towarów. Liczba tutejszych zajęć zależna jest ponadto od poziomu takiej placówki oraz liczby odblokowanych przepisów. O roli tych konstrukcji piszemy w szczegółach w innym miejscu poradnika.
Niezależnie jednak od rodzaju pracy, zawsze polega ona na zgromadzeniu odpowiednich żniw. Aby dowiedzieć się o wymaganiach, kliknij Start przy pierwszym lepszym wyzwaniu. Otworzy się nowe okno, a w nim wiele istotnych informacji na temat zajęcia,
Pośrodku widać rodzaj oraz liczbę poszukiwanych upraw, z kolei po prawej czasy w jakim należy je zebrać. Zauważ, że podano trzy, a każdemu przypisano inny medal. Nagroda zawsze jest doświadczenie oraz monety, a jej wielkość zależy od koloru zdobytego odznaczenia. Oprócz tego za zaliczenie zadania otrzymujemy wartościowy przedmiot, którego można podejrzeć najeżdżając kursorem na wizerunek pucharu. Przy zadaniach typu Crafting zyskujemy ponadto buszle (rozdział o wymianie towarów).
Po zaakceptowaniu questa (i najlepiej podzielenia się tym wydarzeniem ze znajomymi) zapoznaj się z jego statusem w Active Jobs . Znajdziesz tu wykaz zasadzonych roślinek (Seeded ) oraz liczbę już zebranych (Harvested ), zarówno przez Ciebie jak i Twoich znajomych. Działamy wszakże w kooperacji, więc wszystko co robimy, robimy wspólnie. W tym miejscu można ponadto zorientować się ile czasu pozostało na realizację zadania, rzucić okiem na partnerów czy też jeszcze raz podejrzeć nagrodę rzeczową. Oprócz tego dzięki opcji z lewej strony da się wysłać monit o pomoc na tablicę Facebooka lub troszkę nagiąć przepisy kupując kilka dodatkowych godzin (za 15 banknotów Farm Cash). Jeśli czujemy, ze nie podołamy zobowiązaniu, zawsze można z niego zrezygnować klikając Quit Job .
W tym samym oknie, w zakładce Friends zobaczysz listę partnerów oraz liczbę zebranych przez nich plonów. Stąd też można wysłać do nich wiadomość (Send Message ), np. mobilizując leniuchów do pracy. Obok znajduje się też panel dyskusyjny (Message Board ).
Aby naszemu znajomemu zaoferować wsparcie w wypełnianiu przedsięwzięcia, wystarczy rzucić okiem na listę dostępnych zajęć (Jobs ). Jeśli takowe jest, zamiast ikonki Start pojawi się wówczas Join , która pozwoli przyłączyć się do zespołu. Co ciekawe, w ten sposób można także zaangażować się w prace do prac których nie mamy jeszcze odblokowanych.
W Job History uzyskujemy wgląd do statystyk minionych zajęć czy też powiązanych z nimi osiągnięć (Ribbons ).