Farming Simulator 22: Świnie - hodowla, porady FS 22 poradnik, wskazówki
Na tej stronie przeczytacie o hodowli świń w chlewach (pigsty) w grze Farming Simulator 22.
Ostatnia aktualizacja: 7 lutego 2022
Poniższa strona opisuje, jak hodować świnie w grze Farming Simulator 22. Dowiecie się, czym karmić świnie, czym różnią się od siebie chlewy (pigsty), jak pozyskiwać gnojówkę (slurry) i obornik (manure) oraz ile można zarobić na hodowli.
Na świniach zarabiacie sprzedając dorosłe osobniki na mięso. Dorastają one szybko i posiadają wysokie tempo reprodukcji. Wpływ na tempo wzrostu ma pasza lub pojedynczy pokarm, jaki im dostarczycie. Ponadto świnie produkują znaczne ilości naturalnego nawozu - gnojówki (płynnej) oraz obornika (forma stała - wymaga dostarczania słomy do chlewu). W ten sposób możecie oszczędzić sporo na nawozach sztucznych.
Typy zagród
- Pastwisko: 30 osobników, pojemność pokarmu - 9500l (wymaga także dostarczania wody), pojemność wody: 3000l, cena: 28 000EUR
- Chlew: 108 osobników, pojemność pokarmu - 34 000l, słomy - 15000l, cena: 109000EUR
- Duży chlew: 270 osobników, pojemność pokarmu - 85 000l, słomy - 45000l, cena: 164000EUR
Warto od razu zainwestować w chlew, ponieważ opłacalność hodowli świń jest silnie uzależniona od ilości osobników. Dodatkowo świnie bardzo szybko się rozmnażają. Możecie je karmić niemal czymkolwiek, więc nawet nie przykładając się do hodowli inwestycja szybko znacznie się zwracać. Ponadto pastwisko nie pozwala generować obornika i gnojówki.
Typy świń
Wybierając świnie dostępne są 3 gatunki - nie różnią się niczym, poza wyglądem. Istotną różnicą jest jednak wiek świń - możecie zakupić młode, tańsze osobniki (200EUR) lub dorosłe (416EUR), w wieku 6 miesięcy. Jeśli zdecydujecie się na zakup dorosłych, od raz będą one rozmnażać się przy optymalnych warunkach.
Karmienie
Jeśli chcecie zapewnić sobie maksymalną wydajność świń (reprodukcja / produkcja nawozów / wartość - zależna od Zdrowia), musicie zapewnić im jak najlepszy pokarm lub mieszankę różnych składników.
Świnie żywią się następującymi roślinami, podzielonymi na cztery grupy - każda oferuje inną efektywność:
- Podstawowa żywność (Base food) (Kukurydza / Sorgo) - 50% efektywności,
- Ziarna (Grains) (Pszenica / Jęczmień) - 25% efektywności,
- Białka (Proteins) (Soja / Rzepak / Słonecznik) - 20% efektywności,
- Owoce ziemi (Root crops) (Ziemniaki / Buraki) - 5% efektywności.
Rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Świnie wymagają Podstawowej żywności i przynajmniej jednej z pozostałych kategorii roślin. Musicie więc uprawiać kukurydzę lub sorgo (kukurydza posiada nieznacznie wyższą wydajność na hektar) oraz przykładowo - jęczmień (ze względu na duży zbiór z hektara).
Zostało jeszcze 64% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...
... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium
Abonament dla Ciebie