[Misja 2] Skład opon płonie! | Emergency 4 Global Fighters For Life poradnik Emergency 4: Global Fighters For Life
Ostatnia aktualizacja: 10 września 2019
Przygotowania
Cel I - kupić karetkę pogotowia (15000 kredytów)
Cel II - kupić wóz strażacki ze zbiornikiem wody (20000)
1a, 1b, 1c - Przypuszczalne miejsca zdarzeń.
Zadanie I - udzielić pomocy medycznej
(1)
Po chwili zostaniemy poinformowani o tym, że zdarzył się wypadek na budowie. Wyślijmy na miejsce (prawy górny róg ekranu) ambulans pogotowia. Możemy sprawdzić, gdzie dokładnie znajduje się ranny. Wystarczy kliknąć na zakładkę Zadania, a następnie wybrać żółty komunikat. Komputer automatycznie wskaże nam poszkodowanego. Dobrym sposobem na oszczędzenie czasu jest przyspieszenie prędkości gry za pomocą jednego z trzech przycisków. Użyjmy tego z symbolem trzech strzałeczek, żeby skrócić oczekiwanie na przyjazd służb ratowniczych.
Zadanie II - przetransportować do szpitala ofiarę nieszczęśliwego wypadku
(2)
Za pierwsze zarobione pieniążki otrzymane za uratowanie życia pacjenta, będziemy mogli kupić karetkę pogotowia. Zróbmy to. Nabyty przez nas rodzaj pojazdu jest w zasadzie kompletnie nieprzydatny, więc na miejsce zadania nr 2 ponownie wyślijmy ambulans.
Zadanie III - ugasić niewielki pożar w pobliżu kwatery głównej
(3)
Kolejność, liczba, rodzaj lub poziom trudności zadań może się różnić od wyżej wymienionych! Przerywniki pomiędzy misjami służą przede wszystkim do tego, abyśmy mogli zarobić trochę gotówki i nabyć nowe pojazdy ratunkowe. Im szybciej zdobędziemy potrzebną sumę, tym wcześniej będziemy mogli przejść do drugiej części misji.
Skład opon płonie!
Cel I - ugasić wszystkie pożary
Cel II - ewakuować ranne osoby
Poziom trudności - niski
1) Pożar;
2) Butle z gazem, które należy usunąć;
3) Pomieszczenie, w jakim znajdziemy poszkodowanych.
W pierwszej kolejności na miejsce zdarzenia wyślijmy ambulans, aby przetransportować sprawcę pożaru. Zaraz potem skorzystajmy z nowego nabytku, czyli wozu strażackiego ze zbiornikiem (z minimum 4-5 strażakami, nie zapomnijmy też o specjaliście wyposażonym w sprzęt do dróg oddechowych) (1) . Jednostka podstawowa (SCRI) nie spełni swojego zadania, gdyż w pobliżu jest tylko jeden hydrant. Kiedy służby przybędą, bez chwili zastanowienia rozkażmy strażakowi ze sprzętem do dróg oddechowych, aby udał się do budynku (2) .
Potrzebna będzie nam również osoba wyposażona w topór, gdyż wewnątrz hangaru są drzwi, które w jakiś sposób musimy wyważyć (3) . Nie może ona jednak przebywać w środku zbyt długo. Co innego strażak wyposażony w sprzęt do dróg oddechowych; niech wyciągnie poszkodowanych (3) na świeże powietrze, gdzie już powinny czekać dwa ambulanse pogotowia. W międzyczasie zajmijmy się wyjmowaniem butli z gazem na zewnątrz (4) , po czym weźmy gaśnicę i ugaśmy niewielkie płomienie.