Expedition 33: Czym jest przeciążenie Gustave'a? Expedition 33 poradnik, porady
Przeciążenie to sygnaturowa umiejętność bojowa Gustave’a, która odpowiednio wykorzystana może siać postrach w szeregach wrogów. Z tej strony poradnika dowiecie się jak działa oraz jak najlepiej z niej korzystać.
Ostatnia aktualizacja: 17 kwietnia 2025
Każdy bohater w Expedition 33 posiada swoją unikatową mechanikę wykorzystywaną w walce. Zdolnością Gustave'a jest przeciążenie, które wykorzystane w odpowiedni sposób może zadawać ogromne obrażenia. Na tej stronie poradnika wyjaśnimy Wam zasady działania przeciążenia oraz podpowiemy, jak najlepiej je wykorzystać.
Jak działa przeciążenie?
Przeciążenie to specjalny atak w arsenale Gustave'a zadający bardzo wysokie obrażenia od błyskawic pojedyńczemu celowi. Jego skuteczność zależy jednak od ilości nagromadzonych ładunków. Ładunki generowane są przez większość pozostałych umiejętności bohatera. Ilość aktualnie posiadanych ładunków wyświetlana jest po prawej stronie ekranu podczas tury Gustave'a. Ładunki generowane są również w czasie parowania oraz uników.
Walka Gustavem opiera się zatem na gromadzeniu kolejnych ładunków i uwolnieniu ich w kluczowym dla starcia momencie. W pełni naładowane przeciążenie może odmienić losy niejednej walki. Ważne jednak, by w pełni wykorzystać potencjał tej zdolności.
Jak najlepiej wykorzystać przeciążenie?
Jeżeli zdecydujecie się oprzeć build Gustave'a na umiejętności Przeciążenie, priorytetyzujcie umiejętności uderzające więcej niż 1 raz na turę. Dobrym przykładem będą tutaj podstawowy Atak Lumiere oraz Nawał Ciosów. Oba ruchy generują dodatkowe ładunki podczas trafień krytycznych, zatem warto rozwinąć atrybut szczęścia u Gustave'a. Szansę na trafienie krytyczne możecie dodatkowo zwiększyć zakładając odpowiednie Pikto np: Krytyczne płonięcie.
Zadbajcie również, by Gustave zawsze miał dostęp do przynajmniej czterech punktów akcji. Właśnie tyle pochłania Przeciążenie.
W krytycznych sytuacjach możecie rozważyć aktywację Przeciążenia, nawet jeśli nie zdobyliście jeszcze maksymalnej ilości ładynków.