futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje

Technologie

Technologie 4 maja 2022, 14:30

Biedna emerytura z masą abonamentów. Płać co miesiąc i niczego nie posiadaj

Spis treści

Biedna emerytura z masą abonamentów

Uwaga, poniżej znajduje się subiektywna opinia na temat przemian światowej gospodarki. Ale bez obaw, jest równie pesymistyczna jak pozostałe części tekstu.

Moda na abonamenty nastąpiła w dość kiepskim czasie. Na całym świecie obserwujemy niepokojącą tendencję do coraz mniejszej stabilności zatrudnienia, a także rosnących różnic w szansach i możliwościach pomiędzy pokoleniami. Dla młodych ludzi często jedyną stałą rzeczą w życiu są wydatki. Zarobki już niestety nie.

Coraz większa liczba ludzi pracuje, choć nie jest zatrudniona. - Życie na abonament: jak kolejne branże wyciągają ręce po nasze karty kredytowe - dokument - 2022-05-04
Coraz większa liczba ludzi pracuje, choć nie jest zatrudniona.

Ale zacznijmy od początku. W ostatnich latach gospodarka na całym świecie stopniowo przechodzi w kierunku niestałego, dorywczego stylu pracy. W wielu branżach etat przestaje być standardem, a praca zdalna może te zmiany tylko przyspieszyć. Nie mamy na razie na to polskiej nazwy, stosujemy więc anglojęzyczne „gig economy”.

„Gig economy to rodzaj gospodarki mającej swoje podstawy w elastycznym, tymczasowym rodzaju pracy. Wolni strzelcy, specjaliści, a nawet pracownicy o niskich kwalifikacjach zatrudniani są na umowy krótkoterminowe, często do konkretnego projektu.” Praca.pl

Temat jest bardzo złożony, zwłaszcza w polskim kontekście wszechobecnych „śmieciówek”, czyli różnego rodzaju umów między pracodawcą i pracownikiem w relacjach, które w założeniu powinny oznaczać umowę o pracę.

Zostało jeszcze 67% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Konrad Sarzyński

Konrad Sarzyński

Od dziecka lubił pisać i zawsze marzył o własnej książce. Nie spodziewał się tylko, że będzie to naukowa monografia. Ma doktorat z rozwoju miast, czym chętnie chwali się znajomym przy każdej możliwej okazji. Z GOL-em przygodę zaczął pod koniec 2020 roku w dziale Tech. Mocno związał się z newsroomem technologicznym, a przez krótki moment nawet go prowadził. Obecnie jest redaktorem w Futurebeat.pl odpowiedzialnym za publicystykę i testy sprzętu. Czasem też zrecenzuje jakąś grę o budowaniu, w końcu ma z tego doktorat. Gra od zawsze, lubi też dużo mówić. W 2019 roku postanowił połączyć obie te pasje i zaczął streamować na Twitchu. Wokół kanału powstała niewielka, ale niezwykła społeczność, co uważa za jedno ze swoich największych osiągnięć. Ma też kota i żonę.

więcej

Z wrażenia odinstalujecie Steama. Oto najlepsze gry RPG w Game Passie
Z wrażenia odinstalujecie Steama. Oto najlepsze gry RPG w Game Passie

Growy Netflix, jak często określa się Game Passa, oferuje coraz więcej tytułów z różnych gatunków. Największe powody do radości mają chyba jednak fani RPG. W ofercie nie brak zarówno klasyków, jak i świeżynek. A nawet zupełnie odjechanych indyków.

Dlaczego kocham i nienawidzę Game Passa
Dlaczego kocham i nienawidzę Game Passa

Dużo, tanio, dobrze i wygodnie – czy można nie kochać Game Passa? Ano można, bo zmienia nasze podejście do elektronicznej rozrywki i gier w ogóle; według mnie – w negatywny sposób.

Nie tylko Netflix. Abonamenty na treści, których możecie nie znać
Nie tylko Netflix. Abonamenty na treści, których możecie nie znać

Abonamenty dla ambitnych – 12 ciekawych usług, które mogą się spodobać także bardziej wymagającym użytkownikom.