Wspomnienie dzieciństwa znów dostępne. Co się stało z kultowym Tamagotchi?
Spis treści
Wspomnienie dzieciństwa znów dostępne
W 2014 roku Tamagothi Friends próbowało wrócić na światowe rynki, w tym do Polski. O tym, jak to się udało niech świadczy fakt, że kolejna próba miała miejsce trzy lata temu. Wtedy Bandai zaczęło testować powodzenie ponownego wprowadzenia Tamagotchi na globalny rynek. Tamagotchi On, bo tak nazywał się pierwszy kolorowy model wydany w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie (niestety, nie dotarł do Europy) to przetłumaczona na angielski wersja wcześniejszego, japońskiego odpowiednika. Sama rozgrywka jest stosunkowo skomplikowana względem modeli wcześniej znanych zachodniemu odbiorcy; w Tamagotchi On nowe zwierzaki zdobywamy dzięki uproszczonej genetyce — mają cechy wyglądu zarówno ojca, jak i matki, a każdy jest inny. Model łączy się również z aplikacją, a i bez niej ma wiele wbudowanych funkcji takich, jak odwiedzanie różnych miast czy kupowanie ubrań dla swojego zwierzaka.
Choć kolekcjonerzy przyjęli pierwsze anglojęzyczne kolorowe Tamagotchi z zachwytem, model nie przyjął się zbyt dobrze wśród nowych odbiorców. Ciężko się dziwić — pamiętamy Tamagotchi jako kilka czarnych pikseli, które umieją zjeść obiad i zrobić kupkę we własnym salonie, a nie jako urządzenie ze złożonym cyklem życia zwierzątka i ogromem opcji. Między innymi dzięki temu, aktualnie w sklepach na całym świecie możemy kupić pierwsze modele Tamagotchi w odświeżonej szacie graficznej, zaprogramowane dokładnie tak, jak te, które znamy z lat dziewięćdziesiątych. Szeroka dostępność prostych modeli, do których podchodzimy z nutką nostalgii to wyraźna próba ponownego rozbudzenia zainteresowania Tamagotchi w zachodnich odbiorcach, bez zapewniania im szoku kulturowego (jak w przypadku Tamagotchi On).
Zostało jeszcze 43% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...
... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium
Abonament dla Ciebie