futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje

Technologie

Technologie 15 października 2021, 11:55

Różnice w emotkach – Iphone, Android, Samsung i Microsoft. Tajna rada emotek? Kto decyduje o nowych minkach?

Spis treści

Różnice w emotkach – Iphone, Android, Samsung i Microsoft

W ostatnim przeglądzie newsów wspominaliśmy o wyszukiwaniu restauracji i dań w Uber Eats przy pomocy emotek. W oficjalnym komunikacie firma wspomina o unifikacji katalogu obrazków na całym świecie:

Dzięki Bogu, symbol hamburgera jest taki sam na całym świecie!

Trudno było chyba wybrać gorszy przykład. Hamburger wywołał kilka lat temu burzliwą dyskusję na temat braku jednolitego schematu emotek pomiędzy platformami, choć w rzeczywistości poszło głównie o ser. Nie chodzi tu jedynie o mobilne systemy Google (Android) i Apple (iOS), ale także styl graficzny Microsoftu czy nakładek Samsunga.

Różnice pomiędzy platformami są znaczące. W obrębie systemów emotki także ewoluują, co najlepiej obrazuje obecność i pozycja sera i sałaty w hamburgerze według Google na przestrzeni lat (po prawej). Źródło: Emojipedia. - Emotki, emoji, minki - kto ustala, jakie obrazki będziemy do siebie wysyłać? - dokument - 2021-10-15
Różnice pomiędzy platformami są znaczące. W obrębie systemów emotki także ewoluują, co najlepiej obrazuje obecność i pozycja sera i sałaty w hamburgerze według Google na przestrzeni lat (po prawej). Źródło: Emojipedia.

Hamburger hamburgerowi nierówny, a pozycja sałaty może wiele powiedzieć o preferencjach kulinarnych twórców czy wręcz o ich obeznaniu z gastronomiczną profesją. W końcu rola „zieleniny” w burgerze jest znacząca i dzięki swojej nieprzepuszczalności może chronić bułkę przez zgubnym skutkiem tłuszczu i sosów.

Jak widać, Unicode wyznacza jedynie ogólną koncepcję, jednak to detale mogą przeważyć o wydźwięku i odbiorze poszczególnych emotek. A Wam, który burger podoba się najbardziej?

Konrad Sarzyński

Konrad Sarzyński

Od dziecka lubił pisać i zawsze marzył o własnej książce. Nie spodziewał się tylko, że będzie to naukowa monografia. Ma doktorat z rozwoju miast, czym chętnie chwali się znajomym przy każdej możliwej okazji. Z GOL-em przygodę zaczął pod koniec 2020 roku w dziale Tech. Mocno związał się z newsroomem technologicznym, a przez krótki moment nawet go prowadził. Obecnie jest redaktorem w Futurebeat.pl odpowiedzialnym za publicystykę i testy sprzętu. Czasem też zrecenzuje jakąś grę o budowaniu, w końcu ma z tego doktorat. Gra od zawsze, lubi też dużo mówić. W 2019 roku postanowił połączyć obie te pasje i zaczął streamować na Twitchu. Wokół kanału powstała niewielka, ale niezwykła społeczność, co uważa za jedno ze swoich największych osiągnięć. Ma też kota i żonę.

więcej