Jak złożyć wniosek o nową emotkę?. Tajna rada emotek? Kto decyduje o nowych minkach?
Spis treści
Jak złożyć wniosek o nową emotkę?
Proces oceny i akceptacji emotikony przez Unicode jest dokładnie opisany. Nowe zgłoszenia są przyjmowane jedynie od 15 kwietnia do 31 sierpnia każdego roku, a jednym z kluczowych aspektów jest znaczenie, jakie emotka ma dla ludzkości. Brzmi to dość górnolotnie, ale takie są zasady procesu tworzenia nowych emotek.
Co więcej, emotikony nie mogą być zbyt precyzyjne. Przykładowo, raczej nikłe są szanse na dodanie znaku typowego niedzielnego obiadu na Śląsku – rolady, klusek i modrej kapusty. Choć atrakcyjna dla lokalnej społeczności, nie stanowi równie smakowitego kąska dla mieszkańców Nowego Jorku czy Tokio. Niestety – odpada.
Jakie są zatem cechy dobrego kandydata na emotkę?
- Popularność w sieci – dany przedmiot, emocja czy czynność muszą być popularne w wyszukiwarkach internetowych i być powszechnie znane na świecie.
- Wielość znaczeń – emotki mogą być jednoznaczne, jednak im bardziej uniwersalne, tym lepiej. Niektóre warzywa służą jako substytuty części ciała, a część gestów ma różne interpretacje.
- Kompatybilność z innymi emotkami – propozycja zyskuje w oczach grupy jeżeli można ją zastosować także w połączeniu z innymi. Unicode podaje tu przykład: twarz z serduszkami zamiast oczu i płacząca zestawione obok siebie mogą reprezentować przytłaczającą słodycz.
- Powiew świeżości – emotka musi wnieść coś nowego do kolekcji.
CO OZNACZA FIOLETOWE SERCE?
Wśród emotikon pojawiają się serca różnego koloru, między innymi fioletowe, które ma wyrażać tajemniczość, ale także wyrozumiałość i współczucie. Czarne serce może pokazywać ból i zmartwienie. Niebieskie to przyjaźń, lojalność i zaufanie. Tak naprawdę jednak nie ma żadnej pewności, że osoba po drugiej stronie „kabla” będzie znała tę symbolikę i właściwie odczyta waszą intencję, albo że wysyłając takie serduszko do Was właśnie o tym myśli. Może jest po prostu fanem lub fanką muzyki metalowej i woli serca czarne, zamiast czerwonych?