filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 sierpnia 2024, 10:50

autor: Pamela Jakiel

Y2K wygląda na niezłą nostalgiczną podróż, jest tu pluskwa milenijna i Chumbawamba. Zobaczcie zwiastun szalonej apokaliptycznej komedii

Y2K to nadchodząca komedia studia A24, której akcja toczy się w szaloną noc przełomu tysiącleci. Zobaczcie zwiastun filmu, którym zainteresował się reżyser Avengers, Joe Russo.

Źródło fot. Y2K, Kyle Mooney, A24, 2024
i

Prestiżowe studio A24 już wkrótce będzie miało dla kinomanów kolejną ciekawą propozycję. Y2K to nadchodząca produkcja, która przeniesie nas do przełomu tysiącleci i obaw, jakie były z nim związane. Bunt komputerów, pluskwa milenijna to tematy, które zainspirowały tę intrygującą apokaliptyczną komedię.

Jak czytamy w oficjalnym opisie filmu, ostatniej szalonej nocy 1999 roku dwaj uczniowie liceum muszą walczyć o swoje życie podczas imprezy sylwestrowej. Bohaterowie stawią czoła tak niebezpiecznym urządzeniom jak odtwarzacz kaset VHS czy Tamagotchi. Do sieci trafił już pierwszy zwiastun produkcji, której „niesamowity” koncept pochwalił Joe Russo.

Y2K – zwiastun filmu

Wygląda na to, że tym razem studio A24 zaserwuje nam prawdziwie nostalgiczną i zabawną podróż. Reżyserem Y2K jest Kyle Mooney (Saturday Night Live), dla którego ta komedia jest debiutem reżyserskim. Komik napisał i wyprodukował film wraz z Evanem Winterem i Jonah Hillem.

W obsadzie Y2K znaleźli się Rachel Zegler, Jaeden Martell, Julian Dennison, Alicia Silverstone, Fred Durst oraz Lachlan Watson. Y2K wejdzie do kin 6 grudnia.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej