Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 5 listopada 2024, 16:30

Wokół najgorętszych premier. Silent Hill 2, Dragon Age czy Diablo 4 - o tych grach pisaliśmy w październiku 2024 dla naszych subskrybentów

Październik był czasem wielkich premier, a i wcześniej nie brakowało gier, którymi warto się zainteresować. Wzięliśmy je na warsztat zarówno w publicystyce premium, jak i w poradnikach.

Jesień w giereczkowie rozpieszcza! W tym miesiącu miały miejsce duże premiery, które zresztą stały się przyczynkiem do wielu ciekawych dyskusji. Odbicie tego widać w artykułach premium. Miesiąc zaczęliśmy jednak innymi tonami. Norbert Szamota zaserwował nam podróż do PRL-u. W jej ramach możemy bliżej poznać sylwetkę Jacka Karpińskiego oraz dowiedzieć się więcej o jego komputerach i smutnej, inspirującej historii.

  1. Geniusz kontra system – Jacek Karpiński i jego superkomputery PRL-u

Abonament Premium lub Premium VIP kupisz tutaj

Dalej mamy już skupienie na teraźniejszych sprawach. Maciej Pawlikowski miał okazję porozmawiać z twórcami dodatku do Diablo 4. Deweloperzy rzucili trochę światła na kwestię gameplayu gry, przygotowanych nowościach, ale też mówią o fabule – której nierozerwalną częścią jest motyw cierpienia.

  1. „Skupiamy się na ciemniejszej stronie życia” – rozmawiamy z twórcami Diablo 4: Vessel of Hatred

Przed premierą nowego Dragon Age’a postanowiliśmy przyjrzeć się korzeniom świata stworzonego przez studio BioWare. Jakie były jego założenia, jakie doznania mieli nam zaoferować twórcy? Z perspektywy czasu wszystko to okazało się zupełnie inne od produkcji, która ukazała się 31 października. Artykuł Norberta Szamoty pokazuje, czym Dragon Age był kiedyś, i uświadamia, jak dużo do tego kształtu brakuje najnowszej odsłonie zatytułowanej Straż Zasłony (The Veilguard).

  1. „Dojrzałe opowiadanie historii". Świat Dragon Age'a budowano tak, by nie był czarno-biały

Hubert Sosnowski podjął się natomiast tematu afery twarzowej w Silent Hill 2. Remake kultowego survival horroru spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem, ale wciąż nie brakuje wokół niego kontrowersji – te bowiem budzą projekty postaci. Nasz autor zastanawia się, na ile zamysł dewelopera oddaje konwencję gry, a przede wszystkim zauważa problem nieporozumienia, jakie panuje wokół fantazji graczy i tego, jak powinni wyglądać wirtualni bohaterowie.

  1. Afera wokół twarzy w Silent Hill 2 pokazuje, że nie chcemy zrozumieć się nawzajem

Abonament Premium lub Premium VIP kupisz tutaj

Przypomnijmy, że w poprzednim miesiącu ukazały się następujące artykuły premium:

  1. Przed prawem
  2. „Na pierwszym miejscu stawiamy rozgrywkę. Nie staramy się tworzyć narracyjnych doświadczeń” – rozmawiamy z dyrektorem artystycznym Astro Bota, Sebastianem Bruecknerem
  3. „Zamiast grać, lubię oglądać, jak grają inni" – sprawdźmy, z czego wynika popularność takiego zjawiska

Gra od twórcy Wiedźmina 3 i slasher tak krwawy, że ludzie wychodzą z kin

W październiku ponownie przygotowaliśmy rozdawnictwa dla posiadaczy abonamentów VIP. Warto podkreślić, że aby wziąć w nich udział nie wystarczy posiadać usługi premium – trzeba do tego dokupić opcję VIP, z którą wiąże się nie tylko możliwość udziału we wszystkich organizowanych rozdawnictwach, lecz także m.in. możliwość oceniania gier jako ekspert!

Tym razem dzięki uprzejmości studia Wooden Alien i wydawcy Firesquid Games mieliśmy do rozdania klucze do gry Space Prison. Produkcja ta została stworzona przez niewielkie studio, ale posiadające w swoich szeregach człowieka, który pracował m.in. przy Wiedźminie 3. Space Prison rozgrywa się w kosmicznym więzieniu, skąd trzeba uciec – a będzie to możliwe tylko poprzez nawiązanie relacji z 18 więźniami i poznanie ich historii. Ta społecznościowa mechanika wygląda naprawdę ciekawie!

Bilety do kina to ostatnio nasze stałe rozdawnictwo. Źródło fot. Bloody Disgusting / Fuzz on the Lens Productions - Wokół najgorętszych premier. Silent Hill 2, Dragon Age czy Diablo 4 - o tych grach pisaliśmy w październiku 2024 dla naszych subskrybentów - wiadomość - 2024-11-05
Bilety do kina to ostatnio nasze stałe rozdawnictwo. Źródło fot. Bloody Disgusting / Fuzz on the Lens Productions

Poza tym dzięki firmie Monolith Films mogliśmy zaoferować Wam bilety do kina na film Terrifier 3. To jest dopiero odjechana produkcja! Sam skusiłem się na ten – jak zapowiadano – brutalny i drastyczny seans. Nie kłamano, rzeczywiście pewne sceny powodują chęć odwrócenia wzroku od ekranu. Ten slasher szczodrze korzysta z najwyższej kategorii wiekowej i zapewnia godziwą rozrywkę wszystkim fanom gore.

Poradniki na czasie – hity nadrobione!

W dziale poradników trwają już prace nad solucją do gry Dragon Age: Straż Zasłony. Jako że przytoczona pozycja jest nadal zupełną świeżynką, do mety jeszcze daleko. W październiku udało się natomiast dokończyć poradniki do innych dużych premier:

  1. Star Wars Outlaws – opis przejścia
  2. Black Myth: Wukong – opis przejścia
  3. Frostpunk 2 – opis przejścia

Na listopad nie planujemy zwalniać tempa! W przygotowaniu są kolejne artykuły premium, a nasz dział poradników pracuje nad wspomnianym Dragon Age’em. Użytkownicy VIP mogą również spodziewać się okazji do następnego ciekawego seansu – tym razem już bez gore, więc nie będziecie musieli zakrywać oczu!

Abonament Premium lub Premium VIP kupisz tutaj

Przypominam również, że każdy subskrybent wraz z abonamentem otrzymuje szereg stałych usług dodatkowych, takich jak:

  1. specjalne filtry wiadomości, pozwalające wyłączyć widoczność materiałów promocyjnych i partnerskich w dziale newsroom;
  2. całkowity brak reklam display i banerów w naszym serwisie;
  3. dodatkowe funkcje na forum i naszym oficjalnym serwerze na Discordzie (na który jak zawsze Was zapraszamy!);
  4. nieograniczony dostęp do archiwalnych materiałów oraz e-booków z poradnikami do gier w najpopularniejszych formatach: epub i pdf;
  5. pozostałe korzyści, które zostały wypisane w osobnej sekcji na naszym portalu.

Krzysztof Lewandowski

Krzysztof Lewandowski

Studiował dziennikarstwo, filologię polską i psychologię realizowane na UKSW, UW i SWPS. Tam napisał m.in. pracę dyplomową poświęconą współczesnej roli czarno-białego kina. W GRYOnline.pl pracuje od sierpnia 2021 roku. Pisze artykuły oraz recenzje gier, filmów i seriali, a od lipca 2023 roku zajmuje stanowisko specjalisty ds. kreowania treści w dziale Paid Products. Jest autorem artykułu naukowego „Dynamika internetu a zachowania językowe" opublikowanego w książce „Relacje w cyberprzestrzeni”. Współtworzył słownik nazw miejscowych warszawskiej dzielnicy Wawer. Próbował sił z wierszami, ale w przyszłości wolałby napisać powieść. Pisanie w sieci zaczął na portalu GameExe.pl w wieku 14 lat. Najpierw recenzował książki, ale na tym nie poprzestał i na różnych portalach internetowych oceniał gry, filmy, seriale czy komiksy. Najbardziej podobają mu się motywy surrealistyczne i gry RPG.

więcej