Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2024, 11:19

autor: Kamil Kleszyk

Właściciel TikToka kończy przygodę z gamingiem. Prowadzi rozmowy z chińskim gigantem

Spółka ByteDance, będąca właścicielem platformy TikTok, negocjuje z koncernem Tencent odsprzedaż aktywów związanych z grami. To pokłosie planu restrukturyzacji firmy.

Źródło fot. Unsplash, Eyestetix Studio
i

Właściciel TikToka, spółka ByteDance, stoi u progu wielkich zmian. Przedstawiciele korporacji ogłosili, że prowadzone są rozmowy z potencjalnymi nabywcami aktywów gamingowych, w które swego czasu prężnie inwestowano. Jak informuje Reuters, głównym kandydatem do ich przejęcia jest chiński gigant Tencent.

W wyniku prowadzonych rozmów (według rzecznika ByteDance nie osiągnięto jeszcze żadnego porozumienia) właściciel TikToka miałby odsprzedać Nuverse, wydawcę gier wideo będącego spółką zależną ByteDance, oraz marki gier, takie jak: Crystal of Atland i Earth: Revival.

Pierwsze informacje o wycofaniu się ByteDance z rynku gier pojawiły się w listopadzie zeszłego roku. Decyzja ta była podyktowana planem restrukturyzacji firmy, w wyniku którego pracę miały stracić setki osób.

Regularnie dokonujemy przeglądu naszej działalności i wprowadzamy zmiany, aby skoncentrować się na długoterminowych strategicznych obszarach wzrostu. Po niedawnej analizie podjęliśmy trudną decyzję o restrukturyzacji naszej działalności związanej z grami – oznajmił wówczas rzecznik ByteDance.

W tym samym czasie dziennikarze agencji Reutera informowali, że chińska firma rozpoczęła poszukiwania nabywców dla spółki zależnej Moonton Technology zajmującej się tworzeniem gier.

Warto wspomnieć, że w lipcu zeszłego roku polskie studio Techland dołączyło do grupy Tencent. Chiński gigant objął większościowy pakiet akcji u twórców serii Dying Light.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej