filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 stycznia 2019, 12:47

Widzowie nie posłuchali krytyków - Glass na szczycie Box Office US

Mimo rozczarowujących recenzji, nowy film M. Night Shyamalana poradził sobie bardzo dobrze podczas premierowego weekendu, zarabiając dwa razy tyle, ile wyniosły jego koszta produkcji. Solidny debiut zaliczył także Dragon Ball Super: Broly, a Aquaman nie przestaje zarabiać i idzie po rekord.

Twórca Szóstego zmysłu, Osady i Wizyty ma powody do radości. Pomimo nieprzychylnych recenzji, wyreżyserowany przez M. Night Shyamalana Glass ściągnął do kin tłumy, będąc najpopularniejszym filmem weekendu. Bardzo dobry debiut zaliczyła także nowa kinówka z serii Dragon Ball.

Do dobrego wyniku Glass na pewno przyczyniła się mocna obsada – w filmie wystąpili Bruce Willis, Samuel L. Jackson i James McAvoy. - Widzowie nie posłuchali krytyków - Glass na szczycie Box Office US - wiadomość - 2019-01-21
Do dobrego wyniku Glass na pewno przyczyniła się mocna obsada – w filmie wystąpili Bruce Willis, Samuel L. Jackson i James McAvoy.

Glass podczas weekendu otwarcia uzyskał w Stanach przychód na poziomie 40,6 mln dolarów, co stanowi dwukrotność niepotwierdzonego budżetu projektu. Thriller będący kontynuacją Split z 2016 roku i Niezniszczalnego z 2000 roku został chłodno przyjęty przez krytyków – jedynie 36% recenzentów w serwisie Rotten Tomatoes oceniło go pozytywnie, a wynik obrazu na Metacritic to zaledwie 42 punkty. Nie przeszkodziło mu to jednak stać się najpopularniejszym filmem końcówki tygodnia. W sumie na koncie Glass znajduje się już 89,1 mln dolarów.

Ponad rok po oryginalnym debiucie i wycofaniu z dystrybucji, do amerykańskich kin powrócił w styczniu Upside – remake francuskiego filmu z 2011 roku Nietykalni, opowiadającego o przyjaźni między młodym chłopakiem z przedmieścia, który niedawno wyszedł z więzienia, a zatrudniającym go w charakterze opiekuna sparaliżowanym milionerze. W nowej wersji w rolach głównych wystąpili Bryan Cranston (znany z Breaking Bad) i Kevin Hart (Jumanji: Przygoda w dżungli). Produkcja w trakcie weekendu zebrała 15,7 mln dolarów.

Drugim debiutantem zeszłego tygodnia była dwudziesta animacja kinowa oparta na kultowej serii anime Dragon Ball. Dragon Ball Super: Broly po świetnym debiucie nie zwolnił tempa i w trakcie końcówki tygodnia zarobił 10,7 mln dolarów, będąc trzecim najbardziej kasowym filmem weekendu. W sumie na koncie kolejnych przygód Son Goku i spółki znalazło się 89,9 mln dolarów.

Wciąż bardzo dobrze radzi sobie Aquaman, któremu brakuje już tylko 21 milionów dolarów do przebicia wyniku osiągniętego przez film Mroczny Rycerz Powstaje i stania się najbardziej dochodową adaptacją komiksów DC. W ten weekend produkcja zebrała w Stanach 10,3 mln dolarów i w sumie ma na swoim koncie 1,06 mld dolarów.

Pozycja

Poprzednio

Tytuł filmu

Przychód weekendowy (w dolarach)

Łączny przychód w USA (w dolarach)

Łączny przychód na świecie (w dolarach)

1.

Nowość

Glass

40,6 mln

40,6 mln

89,1 mln

2.

1.

The Upside

15,7 mln

44 mln

48,1 mln

3.

Nowość

Dragon Ball Super: Broly

10,7 mln

21,1 mln

86,9 mln

4.

2.

Aquaman

10,3 mln

304,3 mln

1,06 mld

5.

4.

Spider-Man Uniwersum (Spider-Man: Into the Spider-Verse)

7,3 mln

158,3 mln

322,9 mln

6.

3.

O psie, który wrócił do domu (A Dog’s Way Home)

7,1 mln

21,3 mln

26,4 mln

7.

5.

Escape Room

5,3 mln

40,7 mln

53,7 mln

8.

6.

Mary Poppins powraca (Mary Poppins Returns)

5,2 mln

158,7 mln

306 mln

9.

7.

Bumblebee

4,7 mln

115,9 mln

412,3 mln

10.

8.

On the Basis of Sex

4 mln

16,9 mln

17,5 mln

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

W GRYOnline.pl najpierw był współpracownikiem, w 2023 roku został szefem działu Produktów Płatnych, a od 2024 roku zarządza działem sprzedaży. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafiał do coraz większych portali. Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej

filmy i seriale filmy box office Aquaman (postać) Glass (film)