Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2014, 12:15

Watch Dogs dostępne w pre-orderze na Steamie. Podane wcześniej wymagania wersji PC jeszcze nie są ostateczne

Firma Ubisoft rozpoczęła przyjmowanie zamówień przedpremierowych na grę Watch Dogs na platformie dystrybucji cyfrowej Steam. Choć na stronie produktu podano wymagania sprzętowe wersji PC, okazuje się, że nie jest to jeszcze ostateczna specyfikacja. Przy okazji udostępniono również obrazek prezentujący menu podręczne, do jakiego będziemy mieli dostęp podczas zabawy.

Choć zamówienia na grę Watch Dogs można składać już od jakiegoś czasu, dopiero wczoraj produkcja studia Ubisot pojawiła się w ofercie platformy dystrybucji cyfrowej Steam. Co prawda, tytuł jest oferowany z 17-procentowym rabatem, lecz i tak oznacza to wydatek w wysokości 49,99 euro (w przeliczeniu około 208 zł) w przypadku edycji standardowej – tymczasem polskie sklepy sprzedają omawianą pozycję już za niecałe 120 zł, i to nie bez tych samych dodatków, które można dostać w serwisie firmy Valve Software (po szczegóły zapraszam do naszej porównywarki cenowej). To samo dotyczy wzbogaconego wydania – Digital Deluxe Edition – którego cena na Steamie wynosi w promocji 59,99 euro (ok. 250 zł), podczas gdy rodzime punkty sprzedaży oferują je od ok. 170 zł (ponownie, więcej informacji znajdziecie w porównywarce).

Aiden Pearce ruszy po zemstę za niecałe dwa miesiące. - Watch Dogs dostępne w pre-orderze na Steamie. Podane wcześniej wymagania wersji PC jeszcze nie są ostateczne - wiadomość - 2014-04-05
Aiden Pearce ruszy po zemstę za niecałe dwa miesiące.
Minimalne wymagania Watch Dogs ze Steama:
  • System operacyjny: Windows Vista/7/8 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core 2 Quad Q8400 (2,66 GHz) lub odpowiednik AMD
  • Pamięć RAM: 6 GB
  • Karta grafiki: 1 GB pamięci (GeForce GTX 460 lub odpowiednik AMD), z obsługą DirectX 11
  • HDD: 25 GB wolnego miejsca

Po co więc w ogóle wspominamy o Steamie, skoro oferta tej platformy jest tak niekorzystna? Głównym powodem, dla którego to robimy, są podane tam wymagania sprzętowe pecetowej wersji Watch Dogs. Jak dowodzi chociażby analiza przeprowadzona przez serwis Dark Side of Gaming, minimalna specyfikacja pokrywa się z tą, która została podana na Twitterze przez Jonathana Morina około miesiąc temu, natomiast rekomendowane wymagania można utożsamić z tymi, jakie Ubisoft ujawnił w ubiegłym roku, przed przełożeniem terminu premiery omawianej gry. W czym tkwi problem? Otóż wspomniany deweloper w ciągu ostatnich tygodni kilkukrotnie informował na swoim profilu, że jeszcze nie ustalono ostatecznej specyfikacji potrzebnej do cieszenia się Watch Dogs w wersji pecetowej. Tak więc dopóki Ubisoft nie wyda kolejnego oświadczenia w tej sprawie, do wszelkich wiadomości na temat wymagań sprzętowych tej produkcji należy podchodzić z pewną rezerwą.

Oto część opcji, do jakich będziemy mieli dostęp "w biegu", bez konieczności przerywania zabawy.

Na koniec dzielimy się z Wami udostępnionym w tym samym czasie screenshotem, na którym twórcy pokazują, jak będzie wyglądało menu podręczne w Watch Dogs (obrazek widnieje tuż powyżej). Jak można było się spodziewać, ustylizowano je na ekran smartfona – mamy więc do czynienia z rozwiązaniem podobnym do tego zastosowanego w Grand Theft Auto V, z tą różnicą, że w dziele Ubisoftu opcji jest więcej, a menu zajmuje nieco większą część pola widzenia.

Przypomnijmy, że premiera hakerskiego sandboksu z Aidenem Pearce’em w roli głównej ma nastąpić 27 maja bieżącego roku. Gra będzie dostępna na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One, PlayStation 4 i Wii U (posiadaczom ostatniej z wymienonych platform sprzętowych przyjdzie poczekać nieco dłużej). Oprócz wymienionych we wstępie wydań – standardowego i Digital Deluxe Edition – dostępne są także pudełkowe edycje specjalne: Uplay Edition, Vigilante Edition i kolekcjonerska Dedsec Edition.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Z GRYOnline.pl związany od 2013 roku, najpierw jako współpracownik, a od 2017 roku – członek redakcji, znany także jako Draug. Obecnie szef Encyklopedii Gier. Zainteresowanie elektroniczną rozrywką rozpalił w nim starszy brat – kolekcjoner gier i gracz. Zdobył wykształcenie bibliotekarza/infobrokera – ale nie poszedł w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni. Zanim w 2020 roku przeniósł się z Krakowa do Poznania, zdążył zostać zapamiętany z bywania na tolkienowskich konwentach, posiadania Subaru Imprezy i wywijania mieczem na firmowym parkingu.

więcej