W Star Wars: Outlaws wracają Crimson Dawn i Qi’ra. Zapomniani po Solo: A Star Wars Story z szansą na pokazanie historii, której nie wykorzystały filmy
Zadebiutował fabularny zwiastun Star Wars: Outlaws. Zobaczyliśmy w nim bohaterkę dobrze znaną fanom filmów Star Wars, której historię porzucono na wielkich i małych ekranach, ale rozwijano w innym medium. Czy zostanie wykorzysta w grze?
Uwaga! Poniżej znajdują się spoilery z Solo: A Star Wars Story i Star Wars: Crimson Reign.
Zwiastun gry wideo Star Wars: Outlaws wzbudził spore zainteresowanie. Po jego debiucie wśród fanów uniwersum zrodziło się parę pytań, głównie ze względu na pojawienie się tam, jak się wydaje, Qi’ry z Solo: A Star Wars Story oraz syndykatu przestępczego Crimson Dawn. Po porażce produkcji kinowej, koncentrującej się na Hanie Solo, ta bohaterka oraz organizacja zniknęły z ekranów, a swoją obecność mogli zaznaczyć już tylko w komiksach, przez co wielu osobom mogą nie być szerzej znani. A szkoda, ponieważ Crimson Dawn ma w zanadrzu ciekawą historię, która miała duży wpływ na kształt Galaktyki i panujących w niej relacji.
Kim jest Qi’ra i czym jest Crimson Dawn?
Ale kim tak właściwie są Qi’ra i Crimson Dawn? Zacznijmy od organizacji przestępczej, na czele której stał sam Darth Maul. Ów syndykat szybko zasłynął w galaktycznym półświatku dzięki bezwzględności i skuteczności. Działali w czasach panowania Imperium Galaktycznego, zajmując się przemytem, wymuszeniami oraz innymi przestępczymi przedsięwzięciami.
Jeśli zaś chodzi o Qi’rę, to pochodzi ona z planety Corellia, gdzie dorastała na ulicach i w młodości zaprzyjaźniła się z Hanem Solo. Niestety, na pewnym etapie zostali rozdzieleni po nieudanej wspólnej akcji. Han uciekł, a Qi’ra została schwytana, a później sprzedana, trafiając ostatecznie do Drydena Vosa, twarzy Crimson Dawn, reprezentującej grupę w imieniu Lorda Sithów Maula. Kilkukrotnie próbowała uciec z niewoli, przyciągając w ten sposób uwagę Vosa, który dostrzegł jej potencjał i zaproponował miejsce w szeregach syndykatu. Qi’ra została najważniejszym porucznikiem Drydena Vosa, jednakże po pewnym czasie zajęła jego miejsce, odbierając mężczyźnie życie. A po śmierci Dartha Maula stała się pełnoprawną przywódczynią Crimson Dawn. Po przejęciu władzy Qi’ra zreorganizowała syndykat i zaczęła szykować się do realizacji swojego planu – obalenia Dartha Sidiousa i Dartha Vadera.
Bohaterka oraz Crimson Dawn zostali wprowadzeni w filmie Solo: A Star Wars Story. Tam Qi’rę zagrała Emilia Clarke. Członkini Crimson Dawn, podobnie jak sama jej organizacja, odegrała znaczącą rolę w tym kinowym widowisku, jednakże był to ich jedyny występ na ekranach.
Ofiary porażki Solo: A Star Wars Story
Solo: A Star Wars Story mógł być początkiem nowej serii spin-offów, które koncentrują się na wydarzeniach o mniejszej stawce i pozwalają bardziej eksperymentować z tonem historii. Niestety, problemem okazały się wyniki finansowe produkcji, której budżet znacznie urósł z początkowych 125 mln do 275 mln dolarów. Debiut w cieniu widowiska Gwiezdne wojny: część VIII – Ostatni Jedi oraz inne czynniki sprawiły, że produkcja poniosła finansową porażkę, zarabiając 393,2 mln dolarów. Według doniesień mediów przy finalnym budżecie Solo: A Star Wars Story, film powinien zarobić 500 mln dolarów, aby zwrócił się producentom. Tego nie udało się osiągnąć przez co Lucasfilm pogrzebało plany na kolejne spin-offy.
Ofiarami byli też bohaterowie Solo: A Star Wars Story, którzy być może doczekaliby się dalszych losów na wielkich ekranach, biorąc pod uwagę to, że pomysły na ich dalsze losy były. Niestety, Qi’ra i Crimson Dawn ponownie nie zagościli w aktorskich produkcjach, a ich historię kontynuowano już tylko w komiksach, gdzie pokazali, że drzemie w nich prawdziwy potencjał. Niestety, nie został on wykorzystany w filmach, gdzie nie doczekaliśmy się ekranizacji Wojny Syndykatów.
Wojna Syndykatów to wielomiesięczny konflikt, rozgrywający się za czasów Imperium Galaktycznego, który został zapoczątkowany przez odradzający się syndykat Crimson Dawn. Doszło do niego przez Lady Qi'rę, prowadzącą tajną wojnę, której celem było obalenie Dartha Sidiousa i Dartha Vadera, aby zakończyć ich panowanie. Ta wojna doprowadziła do tego, że wiele syndykatów zwróciło się przeciwko sobie, przez co porządek przestępczego półświatka został zakłócony.
Początki Wojny Syndykatów w Star Wars: Outlaws?
Oczywiście gra nie koncentruje się na Crimson Dawn, więc nie można oczekiwać, że odegrają tam znaczącą rolę, ale być może zobaczymy pewne sytuacje z nimi związane lub dowiemy się o ich działaniach z innych źródeł jako Kay Vess, gdyż jej przygody rozgrywają się w czasach, gdy miał miejsce znaczący rozdział w historii Crimson Dawn, gdzieś między filmami Gwiezdne wojny: część V – Imperium kontratakuje a Gwiezdne wojny: część VI – Powrót Jedi.
To w tym okresie Crimson Dawn inicjowało Wojnę Syndykatów, która doprowadziła do rozłamu między różnymi frakcjami. Miało to miejsce po przejęciu przez Crimson Dawn uwięzionego w karbonicie Hana Solo, którego mogliśmy zobaczyć w zwiastunie Star Wars: Outlaws, obserwowanego przez Kay Vess w Pałacu Jabby. Jego położenie sugeruje, że w trakcie gry albo przed nią miała miejsce kradzież uwięzionego Hana przez Crimson Dawn, które odebrało go Boba Fetcie. Łowca nagród później go odzyskał i dostarczył Jabbie do jego pałacu, gdzie znajdował się na początku Powrotu Jedi, a także, jak już wiemy ze zwiastuna, w Star Wars: Outlaws.
Jednakże warto zwrócić uwagę na to, że na początku zwiastuna, gdy zostało wspomniane Crimson Dawn i pokazano bohaterkę, którą może być właśnie Qi’ra, w tamtym okresie reprezentująca syndykat, brała ona udział w spotkaniu z innymi syndykatami, zatem Wojna Syndykatów na pewno jeszcze wtedy nie trwała. Niewykluczone jednak, że Qi’ra już wtedy realizowała swój plan, zaczynając wprowadzać zamęt i nieporozumienia pośród syndykatów, czego możemy być świadkami lub usłyszeć o tym jako Kay Vess.