Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2024, 17:55

autor: Kamil Kleszyk

Valve niejako potwierdziło autentyczność Deadlock. Oficjalna zapowiedź nowej strzelanki wydaje się kwestią dni

Valve złożyło w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego Deadlock.

Źródło fot. Valve
i

Mimo że w ostatnim czasie po sieci krąży coraz więcej doniesień na temat rzekomej kolejnej gry Valve zatytułowanej Deadlock, korporacja konsekwentnie unika jakichkolwiek komentarzy w tej sprawie. Brak oficjalnego stanowiska twórców zmusza niecierpliwych graczy do szukania informacji na własną rękę.

Jeden z nich natrafił na wniosek złożony przez Valve do USPTO (United States Patent and Trademark Office – pol. Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych). Dotyczy on zastrzeżenia znaku towarowego Deadlock (via Insider-Gaming).

Co ciekawe, według informacji widniejących na stronie USPTO, zgłoszenie zostało zarejestrowane wczoraj, tj. 30 maja tego roku. W momencie pisania tego tekstu wciąż czeka on na rozpatrzenie.

Prośba o rejestrację znaku towarowego to kolejny poważny argument w kwestii autentyczności Deadlock. Jak wspomniałem powyżej, w ciągu ostatnich tygodni byliśmy świadkami wycieku wielu materiałów z owej gry. Jednym z nich był gameplay najpewniej pochodzący z zamkniętych beta-testów strzelanki. Oprócz tego w bazie danych Steama gracze natrafili na profil Deadlock, z którego można się dowiedzieć, ile osób bierze udział w testach gry.

Na razie nie wiadomo, kiedy Valve oficjalnie ujawni grę (pytanie, czy się to stanie, można już chyba sobie darować). Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę, że Deadlock znajduje się na etapie testów wersji beta, to najprawdopodobniej na stosowny komunikat nie będziemy musieli długo czekać.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej