Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 17 stycznia 2005, 09:57

Twin Galaxies ogłasza doroczny konkurs na osiągnięcie jak najlepszych wyników w grach video

Spektakularny sukces Brytyjczyka Gary’ego Whelana, który w ubiegłym roku pobił mający dwadzieścia jeden lat rekord punktowy w klasyczną zręcznościówkę o nazwie Galaxian, odbił się szerokim echem w branży gier komputerowych. Nie powinno więc nikogo dziwić, że zachęcony sukcesem serwis Twin Galaxies ogłosił specjalny konkurs na osiąganie jak najlepszych wyników grach, który potrwa przez cały rok.

Spektakularny sukces Brytyjczyka Gary’ego Whelana, który w ubiegłym roku pobił mający dwadzieścia jeden lat rekord punktowy w klasyczną zręcznościówkę o nazwie Galaxian, odbił się szerokim echem w branży gier komputerowych. Nie powinno więc nikogo dziwić, że zachęcony sukcesem serwis Twin Galaxies ogłosił specjalny konkurs na osiąganie jak najlepszych wyników grach, który potrwa przez cały 2005 rok.

Twin Galaxies, oprócz stałej pracy nad popularyzacją walki o rekordy punktowe, od kilku lat zajmuje się wydawaniem specjalnej księgi, w której najlepsze wyniki są gromadzone. Aby przyszłoroczna edycja była bogatsza o nowe osiągnięcia w tej dziedzinie, organizacja postanowiła zachęcić graczy z całego świata do jedynej w swoim rodzaju potyczki.

Uzbierana własnym sumptem pula 20 tysięcy dolarów zostanie podzielona pomiędzy zwycięzców konkretnych konkurencji, o których szerzej można przeczytać na oficjalnej stronie firmy. Uwzględniono w nich niemal wszystkie platformy sprzętowe, także te, które od ładnych kilku lat leżą zakopane sześć stóp pod ziemią. Co ciekawe, autorzy postanowili uwzględnić także zmagania na emulatorach automatów coin-up, zapewne ze względu na trudną osiągalność niektórych maszyn z klasycznymi grami.

Jeśli chodzi o gry PeCetowe, panowie z Twin Galaxies postanowili uhonorować tylko jeden produkt: Doom 3. Zadanie polega na jak najszybszym ukończeniu zmagań na poziomie trudności Nightmare, bez korzystania z możliwości nagrywania swojego postepu i jego późniejszego odtwarzania. Podobne zasady dotyczą innych, „nowych” produkcji, np. Halo 2, nad którym mogą się poznęcać posiadacze konsoli Xbox.

O wszystkich konkurencjach oraz przewidzianych za nie gratyfikacjach finansowych możecie przeczytać na oficjalnej stronie Twin Galaxies. Kto wie, może w przyszłorocznej edycji Wielkiej Księgi Rekordów znajdą się także polskie nazwiska?

Krystian Smoszna

Krystian Smoszna

Gra od 1985 roku i nadal mu się nie znudziło. Zaczynał od automatów i komputerów ośmiobitowych, dziś gra głównie na konsolach i pececie w przypadku gier strategicznych. Do szeroko rozumianej branży pukał już pod koniec 1996 roku, ale zadebiutować udało się dopiero kilka miesięcy później, kilkustronicowym artykułem w CD-Action. Gry ustawiły całą jego karierę zawodową. Miał być informatykiem, skończył jako pismak. W GOL-u od blisko dwudziestu lat, do 2023 pełnił funkcję redaktora naczelnego. Gra w zasadzie we wszystko, bez podziału na gatunki, dużą estymą darzy indyki. Poza grami interesuje się piłką nożną i Formułą 1, na okrągło słucha też muzyki ekstremalnej.

więcej