Total War: Warhammer - mnóstwo nowych informacji dotyczących królestwa Bretonnii
Studio Creative Assembly podało kilka szczegółów dotyczących Bretonnii, czyli nowej grywalnej frakcji w Total War: Warhammer. Pojawi się ona w grze 28 lutego bieżącego roku.
Bretonnia, czyli drugie największe państwo w Starym Świecie, inspirowane średniowieczną Francją, jako nowa grywalna frakcja w grze Total War: Warhammer została zapowiedziana jesienią ubiegłego roku. Na początku miesiąca dowiedzieliśmy się, że zostanie ona oddana w ręce graczy 28 lutego. Do tej pory niewiele jednak wiedzieliśmy na temat tego, jak będzie wyglądała rozgrywka tym królestwem na mapie kampanii oraz podczas bitew. Studio Creative Assembly zdecydowało się w końcu przerwać milczenie. Na karcie DLC w serwisie Steam pojawiło się mnóstwo informacji na temat nadchodzącego dodatku.
Potwierdziła się informacja dotycząca Legendarnych Lordów. Wraz z aktualizacją pojawi się ich trójka - Louen Leoncoeur, Alberic z Bordeleaux oraz Fay Enchantress. Armię Bretonnii do boju poprowadzą Lordowie i Prorokinie, posługujący się potężnymi umiejętnościami i czarami, charakterystycznymi dla tego zachodniego królestwa. Każdego z bretońskich dowódców będzie wiązała specjalna przysięga, która znacząco wpłynie między innymi na koszt utrzymania wojska. Wraz z DLC w grze pojawią się również nowi bohaterowie – Paladyni oraz Damy. Ci pierwsi, stanowiący wzór wszelkich cnót rycerskich, ruszą do bitwy na Pegazach, te drugie natomiast wykorzystają podczas kampanii magię.
W związku ze specyfiką królestwa Bretonnii, której mieszkańcy ponad wszystko cenią honor, brzydzą się bronią palną i nadal hołdują systemowi feudalnemu, podczas rozgrywki tą frakcją gracze spotkają się ze Wskaźnikiem Rycerskości. Napełnia się on wraz z heroicznymi zwycięstwami w bitwach oraz podczas wykonywania zadań. Wysoki poziom Rycerskości zapewni spokój w Królestwie oraz specjalne bonusy do zbieranych punktów doświadczenia przez jednostki. Dzięki niemu przywołamy również potężnego Zielonego Rycerza, walczącego po naszej stronie przez kilka tur, który niejednokrotnie przechyli szalę zwycięstwa na naszą stronę. Gdy wspomniany wskaźnik będzie jednak niski, w państwie zapanuje niepokój, a nasi wojownicy będą mniej efektywni. Wypełnienie Wskaźnika Rycerskości będzie jednym z głównych celów podczas kampanii Bretonnii. Osiągnięcie odpowiednio wysokiego poziomu aktywuje bowiem ostateczną wojnę, podczas której wyeliminujemy swoich przeciwników na dobre lub oni zrobią to samo z nami.
Podczas rozgrywki Bretończykami niezwykle ważne będzie również odpowiednie zarządzanie gospodarką. Oprócz rycerzy do armii zaciągniemy również chłopów. Niestety, jeśli zrekrutujemy ich zbyt dużo, ucierpi na tym dochód królestwa. Gracze będą mogli wybrać, czy chcą skupić się bardziej na budowaniu przemysłu, czy też rolnictwie. Ta pierwsza gałąź umożliwi pobór dużej ilości wojowników, lecz przyniesie zdecydowanie mniejszy zysk, który zwiększymy dopiero po odkryciu odpowiednich technologii.
Nad królestwem Bretonnii od wieków czuwa Pani Jeziora. Ta żywcem wyjęta z legend arturiańskich postać wspomoże dowódców swoim Błogosławieństwem. Jeśli dany Lord odniesie heroiczne zwycięstwo nad siłami wroga, on i jego wojownicy otrzymają specjalne bonusy, znacząco wpływające na zachowanie armii podczas walki. Błogosławieństwo Pani będzie można utracić w każdej chwili, na przykład podczas upokarzającej porażki, lecz niektóre jednostki, jak chociażby Rycerze Graala, otrzymają je na stałe.
Główną siłą wojsk Bretonnii ma być przede wszystkim kawaleria, zarówno latająca, jak i poruszająca się na zwykłych koniach. Jednak w szeregach armii bretońskiej znajdziemy również kilka wartych uwagi jednostek piechoty oraz artylerię. Pełną listę dostępnych dla Bretończyków oddziałów znajdziecie na karcie dodatku w serwisie Steam. Warto zaznaczyć, że część z nich jest już dostępna w grze, lecz można je wybrać tylko podczas pojedynczych bitew.
Przypominamy, że wszyscy gracze posiadający Total War: Warhammer otrzymają DLC dodające Bretonnię za darmo. Jest zatem na co czekać, zwłaszcza że zaprezentowane nowości wydają się całkiem interesujące.
- Oficjalna strona gry Total War: Warhammer
- Recenzja gry Total War: Warhammer – Stary Świat w nowych szatach
- Total War: Warhammer – kompendium wiedzy