The Talos Principle - najlepsza gra logiczna zeszłego roku zadebiutowała na Androidzie
W usłudze Google Play zadebiutowało The Talos Principle, czyli konwersja jednej z najlepszych gier zeszłego roku. Produkcja wymaga posiadania sprzętu z układami Nvidia Tegra K1 lub X1.
Studio Croteam sprawiło nam sporą niespodziankę wypuszczając androidową wersję gry logicznej The Talos Principle, czyli jednej z najlepszych pecetowych produkcji zeszłego roku. Zanim jednak odwiedzicie usługę Google Play musimy Was niestety ostrzec, że przynajmniej na razie projekt wymaga bardzo mocnego sprzętu i działa wyłącznie na urządzeniach wyposażonych w układy Nvidia Tegra K1 lub X1. Na razie nie wiemy, czy twórcy mają w planach opracowanie mniej wymagającej wersji lub przeniesienie gry na iOS.
- The Talos Principle w Google Play
Gra kosztuje 23 złote i za tę sumę otrzymacie pierwszy rozdział kampanii. Pozostałych pięć można zakupić w ramach mikropłatności. Warto nabyć wszystkie na raz, gdyż nagrodzone to zostanie 40% rabatem.
Przed premierą na PC niewiele osób zwracało uwagę na The Talos Principle. Za produkcją stoi bowiem studio Croteam, znane z udanych, ale jednocześnie uroczo bezmyślnych strzelanek z serii Serious Sam. Okazało się jednak, że autorzy równie dobrze potrafią się odnaleźć się w ambitnych grach logicznych, oferując nie tylko szalenie pomysłowe zagadki, ale również zaskakująco dobrą fabułę.
Produkcja umożliwia wcielenie się w bezimiennego androida, który budzi się w przedziwnym świecie, nie pamiętając jak do niego trafił. Chwile potem tajemniczy głos nakazuje mu przeszukać krainy w poszukiwaniu cennych symboli. Podczas podróży gracz natknie się na wiadomości pozostawione przez istoty, które przebyły tę drogę wcześniej, sugerujące, że nie wszystko jest tutaj takie, jakim się wydaje.
W The Talos Principle zajmujemy się głównie eksploracją i rozwiązywaniem zagadek. Łamigłówek jest w sumie ponad 120 i cechuje je olbrzymia różnorodność. W jednej chwili możemy bawić się w układanie klocków niczym w Tetrisie, by chwilę potem wykorzystać jako środek transportu podmuchy powietrza, a następnie pokierować dronami. Zabawę wzbogaca fakt, że wiele z tych wyzwań może się dla naszego androida zakończyć tragicznie. Do tego poziom trudności regularnie wzrasta, choć zostało to jednocześnie bardzo dobrze zbalansowane i nigdy nie mamy wrażenia, że jesteśmy wrzucani na zbyt głębokie wody.