filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 października 2019, 11:55

Telewizyjna premiera 10. sezonu The Walking Dead najsłabszą w historii serialu

Premierowy odcinek 10. sezonu The Walking Dead przyciągnął przed ekrany telewizorów 4 miliony widzów. To najgorszy wynik w niemal dziewięcioletniej historii serialu. Mimo to produkcja nadal jest wyraźnym liderem, jeśli chodzi o programy nadawane w kablówce (z wyłączeniem sportu i wiadomości).

Żywe trupy powróciły do telewizji. W ubiegłą niedzielę na kanale AMC zadebiutował pierwszy odcinek dziesiątego już sezonu kultowego dla wielu serialu The Walking Dead. Jak podaje The Hollywood Reporter, przyciągnął on przed ekrany 4 miliony widzów. To najsłabszy wynik w blisko dziewięcioletniej historii produkcji, o 150 tysięcy gorszy od tego, jaki uzyskał przedostatni odcinek dziewiątego sezonu, który do tej pory był liderem w tym niechlubnym zestawieniu.

Telewizyjna premiera dziesiątego sezonu The Walking Dead okazała się najsłabszą w historii serialu. - Telewizyjna premiera 10. sezonu The Walking Dead najsłabszą w historii serialu - wiadomość - 2019-10-09
Telewizyjna premiera dziesiątego sezonu The Walking Dead okazała się najsłabszą w historii serialu.

Oglądalność premiery dziesiątego sezonu na poziomie 4 milionów widzów oznacza spadek o 34% w porównaniu ze startem sezonu dziewiątego. Jeśli chodzi o demografię, to w zestawieniu z epizodem sprzed roku najnowszy odcinek zobaczyło o 35% mniej osób w podstawowym dla stacji AMC przedziale wiekowym od 25 do 54 lat (1,9 miliona, poprzednio 2,9 mln). Jeszcze większy ubytek zainteresowania, bo aż o 42%, The Walking Dead zaliczyło wśród widzów między 18 a 49 rokiem życia.

The Walking Dead wciąż dzielnie trzyma się na antenie. - Telewizyjna premiera 10. sezonu The Walking Dead najsłabszą w historii serialu - wiadomość - 2019-10-09
The Walking Dead wciąż dzielnie trzyma się na antenie.

Mimo to stacja AMC twierdzi, że nie ma powodów do paniki. Jej przedstawiciele zauważają, że podobne spadki w grupie wiekowej 25-54 zaliczyły premiery nowych sezonów takich seriali, jak Tacy jesteśmy (o 33%), The Good Doctor (o 29%) czy Młody Sheldon (o 38%). Według nich za tę tendencję odpowiedzialne są: większy wybór programów oraz możliwość obejrzenia danej produkcji w innym terminie niż premiera telewizyjna. Dla przykładu, omawiany w niniejszej wiadomości odcinek The Walking Dead był dostępny tydzień przed debiutem na antenie AMC w ramach subskrypcji AMC Premiere. Kolejne epizody będą pojawiały się w niej dwa dni wcześniej.

Ponadto, choć zainteresowanie startem dziesiątego sezonu nie było powalające, oglądalność serialu opartego na popularnych komiksach autorstwa Roberta Kirkmana wciąż jest względnie stabilna i zdecydowanie najwyższa spośród wszystkich programów nadawanych przez amerykańskie kablówki (z wyjątkiem transmisji sportowych i wiadomości). Nic zatem dziwnego, że włodarze AMC wciąż chcą kontynuować swoją przygodę z The Walking Dead. W planach są już trzy filmy, a w miniony weekend ogłoszono, że serial otrzyma 11. sezon oraz (prawdopodobnie) musical. Więcej szczegółów znajdziecie w tej wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa serialu The Walking Dead

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej