Supremacy 1914, czyli przeglądarkowa strategia w realiach I wojny światowej
Nasz serwis Darmowe Gry powiększył się o kolejną pozycję. Najnowszym nabytkiem jest strategia zatytułowana Supremacy 1914.
Nasz serwis Darmowe Gry powiększył się o kolejną pozycję. Najnowszym nabytkiem jest strategia zatytułowana Supremacy 1914.
Gra podejmuje ignorowany przez większość deweloperów temat I wojny światowej. Jest to produkcja przeglądarkowa inspirowana tytułami takimi jak Hearts of Iron czy Europa Universalis. Oznacza to, że nie koncentruje się na samych bitwach, zamiast tego pozwalając także zarządzać całym państwem. Akcja zaczyna się w tytułowym 1914 roku. Zabójstwo arcyksięcia Franciszka Ferdynanda w Sarajewie powoduje wypowiedzenie przez Austro-Węgry wojny Serbii i wkrótce skala konfliktu rozszerza się na całą Europę. Na przeciwko siebie staje Trójporozumienie i Trójprzymierze. Początek gry jest zatem w miarę zgodny z prawdą historyczną. Dalsze losy wojny zależą już jednak od naszych poczynań.
Zadaniem gracza jest zagwarantowanie przetrwania jego narodu w tym trudnym okresie. W realizacji tego zadania kluczowa jest dyplomacja. Tworzenie sojuszy, pertraktacje i handel są elementami, które zadecydują o przyszłości podległych nam obywateli. Oczywiście, niezwykle istotne jest również dbanie o rozwój gospodarczy państwa i dostarczanie wszystkim prowincjom potrzebnych im surowców.
W grze nie mogło zabraknąć również wojny. Trzon naszych wojsk tworzy piechota, która pogrupowana została na regimenty. Podczas starć skorzystamy również z czołgów, z kolei w walce na odległość specjalizują się oddziały artylerii, przydatne zwłaszcza, gdy przeciwnik tchórzliwie schowa się za murami twierdzy. Wśród dostępnych jednostek pojawiają się również potężne działa kolejowe i okręty wojenne.
Supremacy 1914 oferuje prostą grafikę, która nie zachwyca poziomem detali. Ma za to tę zaletę, że jest bardzo czytelna oraz funkcjonalna. Trzeba też przyznać, że od czasu premiery w 2009 roku warstwa wizualna została solidnie podrasowana. Dobrze przemyślany jest również interfejs użytkownika i nikt nie powinien mieć problemów z jego opanowaniem. Bardzo fajnym pomysłem było wprowadzenie do gry gazety Daily European. Ukazuje się ona codziennie i donosi o najważniejszych wydarzeniach, które miały miejsce w wirtualnym świecie w ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin.