Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2021, 09:25

Steam testuje opcję wspólnego grania bez konta

Valve rozpoczęło testy nowego klienta Steam. Beta pozwala sprawdzić rozszerzoną wersję usługi Remote Play Together, która umożliwia zaproszenie do wspólnej gry osób nieposiadających konta na platformie.

Można się śmiać, że Valve nie rozpieszcza graczy nowymi grami, ale firma stanowczo nie pozostaje bezczynna. Świadczą o tym kolejne usprawnienia Steama testowane przez firmę. Do takich zalicza się funkcja Remote Play Together, która od dawna pozwala na wspólną zabawę w „lokalnej” kooperacji za pośrednictwem Internetu. Valve rozpoczęło testy nowej wersji tej usługi, która pozwoli na grę z osobami nieposiadającymi nie tylko danej gry, ale nawet konta Steam.

Aby dołączyć do bety, należy wejść w „Ustawienia” platformy poprzez zakładkę w lewym górnym rogu. Następnie w sekcji „Konto” wyszukujemy opcję „Udział w testach Steam” i wybieramy „Steam Beta Update”. Po ponownym uruchomieniu klienta będziemy mogli rozpocząć testy nowych funkcji. Dokładną instrukcję znajdziecie na oficjalnej stronie platformy.

Steam testuje opcję wspólnego grania bez konta - ilustracja #1
Cuphead to jedna z wielu gier ze wsparciem Remote Play Together.

Jeśli zdecydujemy się dołączyć do testów, po uruchomieniu dowolnej gry wspierającej Remote Play Together znajdziemy specjalny link na liście znajomych, którym będziemy mogli podzielić się z wybraną osobą. Usługa pozwala na dołączenie do rozgrywki nie tylko na komputerach osobistych. Bawić możemy się wspólnie z użytkownikami urządzeń z systemami Mac, Linux, iOS oraz Android. By jednak nie było za pięknie, nadal konieczne jest zainstalowanie przynajmniej darmowej aplikacji Steam Link (albo samego Steama, jeśli posiadamy konto na tej platformie). Ponadto link z listy znajomych pozwala zaprosić tylko jedną osobę niezarejestrowaną na Steamie.

  1. Oficjalna strona platformy Steam
  2. Oficjalna strona firmy Valve Corporation

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej