Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2022, 12:24

W 3 krokach na Steam przeniesiesz grę z jednego dysku na drugi. Sprawdź jak

Menedżer pamięci Steama ułatwia przenoszenie folderów instalacyjnych gier i programów między dyskami.

Źródło fot. Steam | Valve Corporation.
i

Wśród wielu nowości przez lata dodawanych do Steama poczesne miejsce zajmuje odświeżony interfejs biblioteki platformy. Jedna z jej funkcji to menedżer pamięci pozwalający zarządzać plikami gier, na przykład przenosić je na inne dyski.

Opcja ta jest dostępna poprzez menu ustawień klienta Steama. Wystarczy wejść do zakładki „Pobieranie” i wybrać pozycję „Foldery biblioteki Steam”.

W 3 krokach na Steam przeniesiesz grę z jednego dysku na drugi. Sprawdź jak - ilustracja #1
Źródło: własne | Valve Corporation.

W nowym menu wyświetlą się wszystkie zainstalowane aplikacje, dostępne nośniki danych oraz wykres pokazujący, ile miejsca na dyskach zajmują gry, dodatki oraz pliki z Warsztatu Steama. Kategoria „Pozostałe” to po prostu wszystkie dane przechowywane na komputerze niezwiązane z platformą, których też nie znajdziemy na liście menedżera pamięci.

Funkcja ma też wbudowaną opcję usuwania błędów w plikach Steama oraz pozwala utworzyć nowy folder, w którym będą instalowane aplikacje (przycisk „+”). Ponadto użytkownik może przenieść swoje programy na inny dysk. Wystarczy zaznaczyć je na liście (w kolumnie „Rozmiar na dysku”), kliknąć przycisk „Przenieś” i wybrać interesującą nas lokalizację, w której zawczasu utworzyliśmy folder biblioteki Steama.

W 3 krokach na Steam przeniesiesz grę z jednego dysku na drugi. Sprawdź jak - ilustracja #2
Źródło: Valve Corporation.

Więcej informacji na temat menedżera pamięci znajdziecie na oficjalnej stronie wsparcia technicznego Steama. Przypomnijmy też, że była to tylko jedna z nowości dodanych przez Valve w zeszłym roku. Prócz tego ułatwiono zarządzanie pobieranymi plikami oraz wiele pomniejszych usprawnień.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej