Star Wars: The Old Republic - kolejne biografie bohaterów niezależnych
Bioware opublikowało kolejne biografie postaci, które odgrywać będą w świecie The Old Republic istotną rolę.
Bioware opublikowało kolejne biografie postaci, które odgrywać będą istotną rolę w świecie The Old Republic.
Generał Garza
Urodzona na Coruscant Garza to geniusz strategii i taktyki oraz jeden z najbardziej doświadczonych dowódców w siłach militarnych Republiki. Jej dotychczasowa kariera wypełniona jest niezliczonymi zwycięstwami oraz odznaczeniami. Odegrała również decydującą rolę w narodzinach oddziałów specjalnych Republiki. Pomimo tych wszystkich osiągnięć Garza jest obecnie postrzegana jako postać budząca spore kontrowersje. Jej bezwzględność jest powszechnie znana i często pojawiają się wobec niej oskarżenia o przeprowadzanie tajnych ataków na siły imperialne. Nikomu jednak nie udało się tego udowodnić. Bez wątpienia Garza jest zdolna posunąć się do wszystkiego, byle tylko zagwarantować ostateczne zwycięstwo Republiki.
Mandalore
Mandalore to nie imię, ale tytuł naczelnego wodza klanów Mandalorian. Nie jest to pozycja dziedziczna i często całe stulecia upływają bez nikogo na tyle potężnego, by być w stanie siłą zjednoczyć zwaśnione klany. W trakcie Galaktycznej Wojny siły szpiegowskie Imperium wprowadziły własnego marionetkowego Mandalore, który na pewien czas zyskał poparcie całej społeczności. Jego pozycja została podkopana porażką podczas blokady Drogi Hydiańskiej. By odzyskać swój status zarządził zakrojone na całą galaktykę Wielkie Polowanie. Okazało się to olbrzymim błędem, gdyż zwycięzca wyzwał go na pojedynek, po czym po prostu zastrzelił, stając się tym samym nowym Mandalore. Następnie szybko rozprawił się z frakcjami chcącymi współpracy z Republiką. Pod jego rządami Mandalorianie stali się ostrożnym i wyjątkowo dobrze opłacanym sojusznikiem Imperium.
Darth Malgus
Sith, którego umiejętności mieliśmy już okazję obejrzeć w filmiku CG promującym The Old Republic. Malgus wymyka się zaszufladkowaniu. Młodość spędził walcząc na wojnie w pierwszych szeregach. Za kochankę wziął sobie kobietę z obcej rasy i o dziwo traktował ją nie jako niewolnicę, ale jako żonę. To ona stała u jego boku, gdy odnosił największe sukcesy militarne, w tym zniszczenie Świątyni Jedi na Coruscant. Malgus opanował dziesiątki języków i nie stronił od posługiwania się najemnikami z ras, które inni Sithowie uważali za niegodne zaufania. O dziwo, po Traktacie z Coruscant zamiast zająć się powiększaniem własnych wpływów objął dowództwo nad militarną ekspedycją, która udała się w nieznane rejony galaktyki, by tam powiększać wpływy Imperium. Malgus nie kryje się z krytyką obecnych poczynać Sithów, wypełnia jednak wiernie wszystkie rozkazy i nie ma poparcia umożliwiającego mu wymuszenie zmian, dlatego nawet jego najwięksi przeciwnicy nie widzą powodu, by go wyeliminować.
Dokładne losy Dartha Malgusa poznamy w powieści, której będzie on głównym bohaterem. Książka Star Wars: The Old Republic: Deceived autorstwa Paula S. Kempa wydana zostanie 28 grudnia tego roku nakładem wydawnictwa Random House.