autor: Damian Stróżek
Sony rusza z globalną akcją do walki z błędami na PS4 i w PSN
Sony Interactive Entertainment ruszyło właśnie z inicjatywą Bug Bounty, dzięki której zgłaszać będzie można mniej lub bardziej istotne błędy związane z PS4 i PSN. Dla łowców bugów przewidziane są nagrody, i to niemałe.
Sony Interactive Entertainment oznajmiło, że we współpracy z firmą HackerOne ruszyło z publiczną inicjatywą Bug Bounty. Jej założenia są dosyć proste - za zgłaszanie błędów w systemie bezpieczeństwa PlayStation 4 bądź PlayStation Network można otrzymać nagrodę (raporty należy składać w tym miejscu). Do tej pory w akcji brały udział wybrane grupy użytkowników, ale wczoraj Sony Interactive Entertainment otworzyło swoją akcję dla wszystkich zainteresowanych, co znaczy, że każdy, kto znajdzie taki błąd, może go zgłosić oraz jeśli okaże się istotny - zarobić.
Tak usługę tłumaczy Geoff Norton, starszy programista w Sony Interactive Entertainment:
Czujemy się zobowiązani, by zapewnić graczom na całym świecie wspaniałe wrażenia. Z radością mogę ogłosić, że dziś uruchomiliśmy oficjalnie program Bug Bounty, ponieważ bezpieczeństwo naszych produktów to kluczowy składnik do tworzenia wspaniałych przeżyć dla naszych użytkowników.
Wierzymy, że dzięki współpracy ze społecznością w zakresie bezpieczeństwa możemy stworzyć bezpieczniejsze miejsce do grania.
Sony Interactive Entertainment przedstawia szeroką skalę spraw, jakie mogą zostać zgłoszone, włączając w to błędy krytyczne dotyczące PS4 oraz PSN. Imponujący jest również zakres wynagrodzenia, jakie firma oferuje. Stawki zaczynają się od 100 dolarów, a kończą na 50 tysiącach! Więcej szczegółów dotyczących PlayStation Bug Bounty można znaleźć na tej stronie.
Warto też parę słów poświęcić HackerOne. Firma ta pośredniczeniem między dużymi technologicznymi markami a hakerami. Bo właśnie hakerzy odgrywają tu dużą rolę, wyszukując trudne do znalezienia luki w oprogramowaniach, i dostając za takie informacje pieniądze.
Trzeba zaznaczyć, że program Bug Bounty nie jest niczym nowym w świecie technologii bezpieczeństwa. Można by nawet rzecz, że idea płacenia za wykrywanie błędów jest dość powszechną praktyką, a z takich usług korzystają chociażby Riot Games, Valve czy Microsoft.
- HackerOne - w tej organizacji hakerzy zarabiają miliony dolarów
- PlayStation Studios – wraz z PS5 ruszy nowa marka wydawnicza Sony