Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2024, 13:55

autor: Kamil Kleszyk

Remastery kultowych RPG-ów w końcu otrzymały dokładną datę premiery. Zestaw Suikoden I & II HD Remaster trafi na PC i konsole

Konami ogłosiło, że remastery dwóch pierwszych części kultowej serii RPG Suikoden pojawią się na rynku w przyszłym roku.

Źródło fot. Konami
i

Miłośnicy gier RPG mają nie lada powód do radości. Po wielu miesiącach milczenia, Konami w końcu ogłosiło dokładną datę premiery remasterów dwóch pierwszych odsłon serii Suikoden. Odświeżone RPG-i ukażą się na rynku 6 marca 2025 roku i będą dostępne na PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.

Suikoden I & II HD Remaster: Gate Rune and Dunan Unification Wars – bo tak brzmi pełny tytuł zestawu – zaoferuje nie tylko ładniejszą oprawę graficzną dostosowaną do współczesnych standardów. Konami zadbało również o odświeżenie animacji, a nawet dodanie nowych dźwięków. Oprócz tego na graczy będą czekać m.in. opcja automatycznego zapisu, funkcja przewijania walk i dziennik rozmów.

Obie produkcje wchodzące w skład stanowią klasycznie zrealizowane jRPG-i. Podczas zabawy eksplorujemy fantastyczną krainę, wypełniając przy tym różnego rodzaju zadania, rozwijając postacie oraz tocząc bitwy. Te ostatnie rozgrywane są w systemie turowym, a w ich trakcie wydajemy rozkazy drużynie bohaterów. Gracze mają szansę zwerbowania ponad setki postaci, z których każda posiada unikalne zdolności i wyposażenie.

Remastery Suikodena 1 i 2 miały pierwotnie trafić na rynek w zeszłym roku, ale zostały opóźnione ze względu na potrzebę poświęcenia dodatkowego czasu na lepsze ich dopracowanie.

  1. Suikoden I & II HD Remaster: Gate Rune and Dunan Unification Wars – oficjalna strona

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej