filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 lutego 2024, 13:47

autor: Pamela Jakiel

Reboot Nagiej broni z dokładną datą premiery. Liam Neeson przejmuje kultową rolę Leslie Nielsena

Nowa wersja Nagiej broni ma już datę premiery. Za nadchodzącą produkcję Paramount Pictures odpowiada twórca Teda, Seth MacFarlane.

Źródło fot. Naga broń 2 1/2: Kto obroni prezydenta?, David Zucker, Paramount Pictures, 1991
i

O tym, że Paramount Pictures szykuje remake Nagiej broni, informowaliśmy Was w 2022 roku. Wytwórnia nie zrezygnowała z tego projektu, a nadchodzący film ma już datę premiery. Widowisko, w którym w głównej roli wystąpi Liam Neeson, zadebiutuje 28 lipca 2025 roku.

Jak donosi The Hollywood Reporter, reżyserem remake’u jest Akiva Schaffer, a scenariusz napisali Dan Gregor i Doug Mand. Producentem projektu został Seth MacFarlane, który jako twórca Teda i serialu animowanego Family Guy ma doświadczenie w gatunku, jakim jest komedia. Co o pomyśle remake’u sądzą filmowcy odpowiedzialni za oryginał, którzy nie są zaangażowani w nadchodzącą produkcję?

To może wyjść i może być dobre. Z pewnością powinno zostać napisane – wyjawił Pat Proft.

Przypomnijmy, że Naga broń to seria zabawnych, slapstickowych komedii, skupiających się na niezdarnym detektywie policji, Franku Drebinie, w którego wcielił się Leslie Nielsen. Filmowy cykl rozpoczęła Naga broń: Z akt Wydziału Specjalnego, a widzowie pokochali wypełnione dowcipami i gagami produkcje.

W pierwszym filmie Frank Drebin otrzymuje zadanie polegające na ochronie królowej Elżbiety podczas jej wizyty w USA. Kobiecie grozi niebezpieczeństwo, a w całą sprawę zamieszany jest biznesmen Ludwig (w tej roli Ricardo Montalban) i jego sekretarka Jane (Priscilla Presley).

Nowa wersja Nagiej broni wejdzie na ekrany kin 28 lipca 2025 roku.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Redaktorka działu filmowego Gry-Online od kwietnia 2023 roku. Absolwentka filmoznawstwa i MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Miłośniczka dzieł Romana Polańskiego, Terrence’a Malicka i Alfreda Hitchcocka. Woli gnozę od grozy, dramaty od komedii, Junga od Freuda. Tęskni za elegancją kina klasycznego i wciąż wraca do Bulwaru Zachodzącego Słońca. W muzeach tropi obrazy symbolistów, a świat przemierza gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej