filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 kwietnia 2024, 13:36

autor: Pamela Jakiel

Rebel Moon 2 miażdżony w recenzjach. Wynik na Rotten Tomatoes wskazuje, że film Snydera jest jeszcze gorszy niż „jedynka”, a seans przypłacicie bólem głowy

Film Rebel Moon – część 2: Zadająca rany zadebiutował na Netfliksie. Recenzje na Rotten Tomatoes i Metacritic nie pozwalają mieć najmniejszych złudzeń: Zack Snyder nakręcił widowisko sci-fi, którego seans trudno wytrzymać.

Źródło fot. Rebel Moon 2, Zack Snyder, Netflix, 2024
i

Film Rebel Moon – część 2: Zadająca rany zadebiutował na Netfliksie, a w sieci pojawiły się recenzje widowiska dopełniającego wizję Zacka Snydera na kosmiczną operę sci-fi. Niestety, opinie dziennikarzy nie pozwalają mieć najmniejszych złudzeń co do jakości produkcji amerykańskiego reżysera. Twórca zaserwował nam ponoć jeszcze gorsze dzieło niż Dziecko ognia z 2023 roku.

Na Rotten Tomatoes produkcję pozytywnie oceniło jedynie 17% krytyków. To gorszy wynik niż ten, na który mogła liczyć debiutująca w 2023 roku część pierwsza widowiska, a który wyniósł 21%. W serwisie Metacritic natomiast „dwójka” zdobyła 38 punktów, zaś jedynka – 31.

Recenzenci, nawet ci, którzy cenią Zacka Snydera, zwracają uwagę, że film reżysera wydaje się amatorski na tle jego poprzednich produkcji. Krytycy rozczarowani są brakiem pomysłowości, ambicji i tym, że dzieło jest nudne. Wytykają ekspozycję w dialogach, płaskie postacie oraz brak interakcji między bohaterami. Zauważają, ze choć aktorzy się starają, to ich talent nie zostaje wykorzystany. Oceniający narzekają także na ilość slow motion, która jest ponoć nie do wytrzymania. Oto fragmenty recenzji:

Rebel Moon – część 2: Zadająca rany jest jeszcze gorsza niż część pierwsza. Jeśli lubisz ujęcia slow motion kosmicznych wojowników bez koszulek […], to prawdopodobnie pokochasz część drugą. Jakimś cudem opera kosmiczna Zacka Snydera zdołała być jeszcze nudniejsza i mniej pomysłowa niż Dziecko ognia. […] Ilość slow motion jest nie do zniesienia. Nie polecam – Forbes.

Kosmiczna opera Zacka Snydera jeszcze głębiej wpada w czarną dziurę nicości. […] Slow motion niszczące tempo opowiadania? Jest. Źle rozwinięte postaci? Są. Dziury fabularne większe niż Droga Mleczna? A jakże […]. To wywołująca ból głowy podróżDeadline.

Widowisko oferuje niewielką poprawę jeśli chodzi o prostszą historię, ale postacie i fabuła nadal są płaskie. […] Absurdalne jest to, jak wiele czasu Snyder spędza, ukazując postacie pracujące w polu. […] Starania aktorów nieznacznie poprawiają niezdarną narrację. Niesatysfakcjonujące zakończenieIGN.

Zadająca rany potyka się, zmierzając do mety. […] To dziwne, że w drugiej części jest tak mało ambicji. […] Problem stanowi to, że Snyder atakuje widza serią walk, pojedynków i eksplozji, które trudno wytrzymać, a co dopiero się nimi przejmować – Total Film.

To film nieszkodliwy, a czasami dostarczający frajdy. Jest coś uroczego w jego szczerościThe Guardian.

Sekwencja, w której postacie zbierają zboże, jest dłuższa niż w szwedzkim filmie artystycznym – The Hollywood Reporter.

Czy dzieło Zacka Snydera jest tak złe, jak twierdzą krytycy? Możecie ocenić to sami. Film Rebel Moon – część 2: Zadająca rany obejrzycie na Netfliksie już od dziś.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Redaktorka działu filmowego Gry-Online od kwietnia 2023 roku. Absolwentka filmoznawstwa i MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Miłośniczka dzieł Romana Polańskiego, Terrence’a Malicka i Alfreda Hitchcocka. Woli gnozę od grozy, dramaty od komedii, Junga od Freuda. Tęskni za elegancją kina klasycznego i wciąż wraca do Bulwaru Zachodzącego Słońca. W muzeach tropi obrazy symbolistów, a świat przemierza gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej