Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 16 kwietnia 2019, 21:04

Pyrkon 2019 już 26 kwietnia, sprawdź ceny biletów i atrakcje

Pyrkon 2019 odbędzie się w dniach od 26 do 28 kwietnia w Poznaniu. W tym czasie fani fantastyki mogą wziąć udział w szeregu różnorodnych wydarzeń związanych z ich zainteresowaniami. Tutaj znajdziesz wszystkie istotne informacje związane z imprezą – od cen biletów po najważniejsze atrakcje.

Tegoroczna odsłona Pyrkonu zbliża się wielkimi krokami. - Pyrkon 2019 już 26 kwietnia, sprawdź ceny biletów i atrakcje - wiadomość - 2019-04-17
Tegoroczna odsłona Pyrkonu zbliża się wielkimi krokami.

Doroczny festiwal fantastyki – Pyrkon – odbędzie się w Poznaniu już po raz 19. W tym roku będzie mieć on miejsce w dniach od 26 do 28 kwietnia. Na ten czas przygotowano wiele atrakcji dla fanów różnego rodzaju rozrywki – od gier komputerowych przez książki i filmy, aż do cosplayu. Dla wszystkich zainteresowanych wydarzeniem, poniżej zamieszczone zostały najważniejsze szczegóły związane z imprezą.

Pyrkon 2019 – ceny biletów

Bilety na Pyrkon zakupić można obecnie przez Internet za pośrednictwem oficjalnej strony wydarzenia do momentu rozpoczęcia imprezy. Należy zwrócić uwagę na to, że bilety jednodniowe nie są dostępne w przedsprzedaży. Można je dostać jedynie w czasie trwania konwentu przy wyznaczonych kasach biletowych znajdujących się przy wejściu północnym Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Dodatkowo każdy, kto zakupił bilet w przedsprzedaży, musi wymienić go na wejściówkę. Będzie mógł tego dokonać przy wschodnim wejściu Międzynarodowych Targów Poznańskich w czwartek 25 kwietnia od 9:00 do 19:00 oraz od piątku od godziny 10:00 nieprzerwanie do 15:00 w niedzielę.

Normalne:

  • Bilet 3-dniowy – 119 zł
  • Bilet 1-dniowy piątek – 49 zł
  • Bilet 1-dniowy sobota – 69 zł
  • Bilet 1-dniowy niedziela – 39 zł

Dzieci od 6. do 12. roku życia:

  • Bilet 1-dniowy piątek – 25 zł
  • Bilet 1-dniowy sobota – 35 zł
  • Bilet 1-dniowy niedziela – 20 zł

Dzieciom do 6. roku życia oraz opiekunom osób niepełnosprawnych (będącym w ich towarzystwie) przysługuje nieodpłatny wstęp na konwent.

Najważniejsze atrakcje

Program Pyrkonu jest niezwykle bogaty. Całość imprezy podzielono na szereg bloków, skupiających w sobie liczne wydarzenia o podobnej tematyce. Wśród nich znaleźć można:

  • Blok Gier Bez Prądu – poświęcony jest grom planszowym i bitewnym.
  • Strefa Fabularna – dedykowana wszystkim fanom RPG-ów. W tym miejscu odbywać się będą sesje larpów oraz gier fabularnych.
  • Fantasium Creatium – strefa sztuki. Artyści prezentują tutaj dzieła autorskie oraz inspirowane znanymi uniwersami.
  • Fantasium Suburbium – hala, w której prezentowane są wioski z różnych światów.
  • Blok naukowy – miejsce, gdzie objaśniane są fikcyjne technologie znane z utworów science-fiction.
  • Blok literacki – miejsce spotkań autorskich z pisarzami z całego świata.

Dodatkowo zorganizowany zostanie konkurs kostiumowy – Maskarada. Pełną listę zaplanowanych wydarzeń znaleźć można pod tym adresem.

Pyrkon 2019 – dojazd i nocleg

Pyrkon, jak co roku, odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Znajdują się one niedaleko dworca PKP i PKS, więc dotarcie na miejsce konwentu nie powinno sprawić problemów.

Dla uczestników imprezy przygotowano miejsca noclegowe. Będą one dostępne od 26 kwietnia od godziny 10:00. Każdy może znaleźć tam sobie miejsce, w którym będzie mógł się przespać. Jeśli ktoś jednak zdecyduje się na nocleg poza terenem konwentu, to będzie mógł jeździć darmową komunikacją miejską w ramach akcji „Bimba dla Pyrkonowiczów”. Jedynym kryterium, by skorzystać z tej opcji, jest posiadanie ważnego identyfikatora uczestnika.

Warto przypomnieć, że Pyrkon to największy festiwal fantastyki w kraju. Odbywa się on nieprzerwanie od 2000 roku w Poznaniu. Z roku na rok konwent gromadzi coraz większą liczbę uczestników. W zeszłym roku w imprezie wzięło udział 43 tysiące osób.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Z GRYOnline.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańcza specjalistka od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi. Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry.

więcej