Premiera Facility 47 – przygodówki z akcją w porzuconej antarktycznej placówkce
Do sprzedaży w App Store i Google Play trafiła gra Facility 47, czyli przygodówka w stylu escape the room, w której próbujemy uciec z antarktycznej placówki badawczej. Poza wersją płatną autorzy udostępnili także edycję darmową, pełniącą rolę obszernego dema.
Specjalizujące się w mobilnych przygodówkach brytyjskie studio Inertia Software wypuściło swój najnowszy projekt. Jest nim gra Facility 47, której akcja toczy się na terenie porzuconej antarktycznej placówki badawczej.
- Facility 47 w App Store (wersja płatna)
- Facility 47 w App Store (wersja darmowa)
- Facility 47 w Google Play (wersja płatna)
- Facility 47 w Google Play (wersja darmowa)
Gra dostępna jest obecnie tylko na systemy iOS i Android. Twórcy pracują jednak obecnie nad wydaniem pecetowym, które zadebiutuje w przyszłym roku. Produkcja kosztuje ok. 21 złotych, ale autorzy udostępnili także edycję darmową, pełniącą rolę obszernego dema, dzięki której możecie sprawdzić ten tytuł przed podjęciem decyzji o ewentualnym zakupie.
Akcja gry toczy się na terenie tytułowej Placówki 47. Pod tą nazwą kryje się duża baza badawcza, zlokalizowana gdzieś na terenie Antarktyki. Kampania zaczyna się, gdy kierowany przez nas bohater budzi się wewnątrz celi, nie pamiętając jak się tam znalazł. Wokoło nie ma żywej duszy, a co gorsza, temperatura jest tak niska, że jeśli czegoś szybko nie zrobimy, to pożegnamy się z życiem. Naszym zadaniem staje się przetrwanie i ucieczka – wpierw z celi, a potem z całej stacji.
Podczas zabawy gracz musi także poznać historię Placówki 47 oraz swojego bohatera, jak również odkryć co doprowadziło do opuszczenia tego miejsca przez prawie wszystkich pracowników.
Facility 47 to przygodówka, więc podczas zabawy zajmujemy się zwiedzaniem lokacji, szukaniem przedmiotów oraz rozwiązywaniem zagadek logicznych. Dla mniej doświadczonych graczy przygotowano system podpowiedzi. Akcję obserwujemy z oczu bohatera, a świat złożony jest z dwuwymiarowych plansz, wzbogaconych okazjonalnymi animacjami.
Produkcja odwołuje się do popularnego wśród darmowych gier przeglądarkowych gatunku „escape the room”. Oznacza to, że eksploracja jest tutaj mocno ograniczona. Zamiast tego prawie każde pomieszczenie jest zamknięte i musimy w nim wykombinować sposób na pokonanie przeszkód i otwarcie pozamykanych drzwi. Łamigłówki są trudne, ale ich rozwiązywanie ułatwia fakt, że w większości przypadków przedmioty potrzebne do pokonania wyzwania znajdują się w jednym pomieszczeniu.