filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 czerwca 2024, 11:22

autor: Pamela Jakiel

Polska animacja Quo Vadis. Miecz Miłości wzbudza poruszenie w sieci. Plakat i zwiastun wyglądają jak z gry przygodowej z 2000 roku

Do sieci trafił zwiastun i plakaty nowej adaptacji słynnego dzieła Henryka Sienkiewicza. Quo Vadis. Miecz Miłości ma gwiazdorską obsadę, ale sama animacja wzbudza wśród widzów duże zastrzeżenia.

Źródło fot. Quo Vadis. Miecz Miłości, Anira Wojan, Roy Sukankan, Rafael Film, 2024
i

Quo Vadis, powieść Henryka Sienkiewicza, doczeka się kolejnej adaptacji. Tym razem na wielki ekran widowisko zostanie przeniesione w formie animacji, w pracy nad którą wykorzystano silnik Unreal Engine. Do sieci trafił pierwszy zwiastun filmu oraz plakaty promujące tytuł mający trafić do kin jeszcze w tym roku.

Polsko-indyjska animacja Quo Vadis. Miecz Miłości może pochwalić się gwiazdorską obsadą – w filmie usłyszymy Małgorzatę Kożuchowska, Michała Milowicza, Michała Koterskiego i Jarosława Boberka – ale to, jak nadchodzące widowisko się prezentuje, wzbudziło wśród internautów duże zaniepokojenie.

Materiały promocyjne wywołały spore poruszenie – pod trailerem Quo Vadis. Miecza Miłości pojawiły się komentarze sugerujące, że animacja powstająca na silniku Unreal Engine, kojarzonym dotychczas z branżą gier wideo, pozostawia sporo do życzenia, a film przypomina grę przygodową z 2000 roku.

W 2001 roku mieliśmy lepsze animacje... – hayastanboi.

Na silniku graficznym Sims 2? – SomeLeftieBird.

Imponująca jakość! Jak na cinematica w grze na PlayStation 1 oczywiście. Fajnie, że animatorzy dla zabawy – zanim pokażą trailer – bawią się w tworzenie rzeczy na antyczny sprzęt – Luskador.

Też uważacie, że nowa polska adaptacja wydaje się przypominać grę Pompei: Legenda Wezuwiusza, która zadebiutowała w 2000 roku?

Kinowa premiera filmu Quo Vadis. Miecz Miłości przewidziana jest na 25 października.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej