Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (11-17 stycznia 2016 r.)
Zakończony wczoraj tydzień okazał się owocny głównie dla studiów CD Projekt RED oraz Techland. Mogliśmy obejrzeć nowe materiały wideo z Dying Light: The Following, a Wiedźmin 3 otrzymał masę nominacji do prestiżowych nagród. Piszemy też o polskim wydaniu Homefront: The Revolution i pełniakach z najnowszego CD-Action.
Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.
Zapowiedzi wydawnicze
Homefront: The Revolution
Firma Techland poinformowała, że zamierza wydać w naszym kraju grę Homefront: The Revolution, czyli nowego FPS-a studia Crytek.
Produkcja zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4, a premiera nastąpi 20 maja. Na razie nie wiemy, czy dystrybutor ma w planach jakąkolwiek lokalizację.
Gry z czasopism
CD-Action
W minionym tygodniu do sprzedaży trafił nowy numer magazynu CD-Action. Czasopismo kosztuje 15,99 złotych i dołączono do niego pełne wersje gier:
- BioShock 2
- King’s Bounty: Wojownicy Północy
Pozostałe wieści
Dying Light: The Following – nowe zapisy rozgrywki
W ubiegłym tygodniu sporo powodów do radości mieli gracze wypatrujący premiery Dying Light: The Following, czyli dużego dodatku do zeszłorocznego przeboju studia Techland. Wpierw serwis IGN opublikował szesnastominutowy zapis rozgrywki, ukazujący początkowe fragmenty kampanii, a niedługo potem redaktorzy strony Eurogamer wypuścili filmik pokazujący po raz pierwszy, jak w akcji prezentować się będą pojazdy.
Przypomnijmy, że Dying Light: The Following powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Rozszerzenie trafi do sprzedaży 9 lutego tego roku. Tego samego dnia premierę mieć będzie tzw. Edycja Rozszerzona Dying Light, zawierająca podstawową wersję wraz ze wszystkimi dodatkami, w tym także The Following.
Wiedźmin 3: Dziki Gon – patch i nagrody
Miniony tydzień był bardzo owocny dla studia CD Projekt RED. Wpierw 11 stycznia zespół wypuścił patcha 1.2 do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Aktualizacja ukazała się zarówno na pecety, jak i konsole Xbox One i PlayStation 4.
Dzień później Amerykańska organizacja Writers Guild of America ogłosiła nominacje do nagrody Outstanding Achievement in Videogame Writing, przyznawanej grom wideo z najlepszą historią, scenariuszem i dialogami. Wśród produkcji walczących o to wyróżnienie znalazł się oczywiście Wiedźmin 3: Dziki Gon.
Tego samego dnia, podczas gali Paszportów Polityki 2015, zespół CD Projekt RED otrzymał tytuł „Kreatora Kultury” przyznany przez tygodnik Polityka oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Gremium stwierdziło, że studio dostało nagrodę za:
..twórcze wykorzystanie bohatera prozy Andrzeja Sapkowskiego i stworzenie z „Wiedźmina” wielkiej marki w świecie gier wideo. Za pokazanie, że polskie studio może być potęgą w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie. A wreszcie za potężny wpływ na rozwój całej nowej branży kulturalnej w Polsce Źródło:
Nie był to koniec wyróżnień dla studia. Zespół otrzymał bowiem potem jeszcze nominacje do nagród D.I.C.E. w dziewięciu kategoriach:
- Gra roku
- RPG/MMORPG roku
- Wybitne osiągnięcie w reżyserii gry
- Wybitne osiągnięcie w stworzeniu bohatera (Za Geralta z Rivii)
- Wybitne osiągnięcie w kompozycji ścieżki dźwiękowej
- Wybitne osiągnięcie scenariuszowe
- Wybitne osiągnięcie techniczne
- Wybitne osiągnięcie w projekcie gry
Ceremonia rozdania nagród D.I.C.E. odbędzie się 18 lutego w Las Vegas.
Ciekawe linki
- Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (1-15 stycznia 2016)
- Finał Intel Extreme Masters 2016 w Katowicach – w poniedziałek rusza sprzedaż biletów
- Plebiscyt Gra roku 2015 – wybierz najlepsze produkcje i weź udział w konkursie
- Zestaw Xbox One Tom Clancy'sR The Division z dyskiem 1TB w sprzedaży od 1 marca