Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2023, 15:34

Pharaoh: A New Era z dużą aktualizacją, dodano pożądaną funkcję

Do Pharaoh: A New Era trafiła „nowa” funkcja, ale ostatnia aktualizacja wprowadziła też sporo innych istotnych zmian.

Źródło fot. Triskell Interactive / Dotemu.
i

Tak jak obiecano, ukazała się nowa aktualizacja Pharaoh: A New Era wprowadzająca funkcję, której gracze domagali się od premiery tego remake’u. Chodzi o możliwość włączenia minimapy, by pojawiła się ona w lewym dolnym rogu ekranu.

Lista zmian nie kończy się na tej „nowince”, choć kolejne są z nią niejako powiązane. Twórcy dodali do minimapy przyciski dwóch funkcji: „spłaszczenia” mapy oraz pokazywania siatki pól. Obie opcje były dostępne od premiery, ale tylko jako skróty klawiszowe.

Studio Triskell Interactive wprowadziło także zmiany w balansie gry. Mocno oberwało się łowcom. Nie dość bowiem, że zwierzyna pojawia się na mapie znacznie rzadziej, to jeszcze z każdej wyprawy myśliwi mogą przynieść nie więcej niż dziesięć skór. W trakcie gry nie napotkamy też aż tylu przestępców co wcześniej.

Poza tym deweloper wziął na warsztat dwie mechaniki. Od teraz trudniej będzie uzyskać boską pomoc, a do tego będziemy musieli trochę poczekać, nim zdobędziemy kolejne błogosławieństwa. Przebudowano też system nastrojów poddanych, by graczom łatwiej było się rozeznać w przyczynach niezadowolenia oraz zapobiec buntowi.

Do powyższych zmian dochodzą pomniejsze poprawki związane z interfejsem, przypisywaniem klawiszy, samouczkiem itd. oraz usunięto sporą gromadę błędów. Pełną listę zmian znajdziecie w komunikacie twórców na Steamie.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej