autor: Krzysztof Gonciarz
Peter Jackson’s King Kong – Poczet Małpy cz.2
Polska premiera jednego z najgłośniejszych filmów roku coraz bliżej. Już 14 grudnia amatorzy dobrego kina z całej Polski będą mogli zapoznać się z nowym filmem Peter Jacksona. Dzisiejsza część cyklu będzie związana właśnie z nim.
Polska premiera jednego z najgłośniejszych filmów roku coraz bliżej. Już 14 grudnia amatorzy dobrego kina z całej Polski będą mogli zapoznać się z nowym filmem Peter Jacksona. Dzisiejsza część cyklu będzie związana właśnie z nim.
Wcześniejsze cześci:
Peter Jackson’s King Kong – Poczet Małpy cz.1
Peter Jackson urodził się 31 października 1961 roku. Już jego pierwsze, komercyjne produkcje filmowe, reprezentujące bezkompromisowy styl gore, stały się kultowe w kręgach wielbicieli strasznego kina z naleciałościami sci-fi. Komuż nic nie mówi taki tytuł jak Martwica mózgu z 1992 roku? Po zrealizowaniu dwóch „poważniejszych” filmów, Niebiańskich stworzeń oraz Przerażaczy, Peter dostał zadanie uformowania jednego z najambitniejszych projektów w historii światowej kinematografii: ekranizacji Władcy pierścieni J.R.R. Tolkiena. Ten gigantyczny projekt zakończony został 100% sukcesem, zdobywając uznanie zarówno krytyków, jak i rekordowej liczby widzów. Jackson stał się tym samym jedną z najpopularniejszych ikon współczesnego filmu. Już za kilka tygodni poznamy kolejne dzieło popularnego „hobbita”, który tym razem wziął na tapetę legendarnego małpiszona King Konga.
Idea stworzenia remake’u tego klasycznego obrazu z lat trzydziestych powstała w 1996 roku, gdy Peter pracował nad Przerażaczami. Projekt nie został zrealizowany z powodu braku wsparcia finansowego ze strony wytwórni. Do pomysłu wrócono, gdy dobiegały końca prace nad ostatnią częścią LOTRa, Powrotem Króla. Jackson postanowił ponownie otoczyć się zaufanymi ludźmi, którzy towarzyszyli mu podczas realizacji trzech części klasyka fantasy. I tak, zarówno współproducenci (Jan Blenkin, Carolynne Cunningham, Fran Walsh), autorzy scenariusza (Fran Walsh, Philippa Boyens), studio odpowiedzialne za efekty specjalne (WETA), jak i część właściwej obsady pozostaną ci sami. Początkowo w projekcie uczestniczyć miał także Howard Shore, autor oscarowej muzyki do tolkienowskiej trylogii, Jackson zrezygnował jednak z jego usług na rzecz Jamesa Newtona Howarda (Batman Begins, The Village, Hidalgo).
„Główną” rolę w filmie zagra Andy Serkis, znany wszystkim jako osoba odpowiedzialna za głos oraz choreografię Golluma, który tym razem w podobnej roli (może poza głosem) animować będzie tytułowego King Konga. Małpa ożywiona zostanie oczywiście za pomocą technik motion capture. Sam Andy podobno przygotowywał się do roli odwiedzając ogrody zoologiczne i obserwując wnikliwie zachowanie goryli.
Pisząc co nieco o Peterze Jacksonie nie można oczywiście zapomnieć o jego bezpośrednim wkładzie w powstawanie gry komputerowej opartej na filmie. Ekipę tworzącą „Peter Jackson's King Kong” czekała wizyta w Nowej Zelandii, gdzie oglądała szkice głównego bohatera oraz występujących w opowieści potworów (wielkich nietoperzy, dinozaurów, itd.). Jackson wytłumaczył, jak zachowuje się i porusza King Kong, aby program był jak najbardziej wierny filmowi. Reżyser domagał się również przeniesienia lokacji występujących w jego obrazie, oraz zlikwidowania pasków zdrowia – wszystko to dla zachowania niezbędnego realizmu. Jak widać więc, jego udział w produkcji był spory i nie ograniczał się tylko i wyłącznie do firmowania gry swoim nazwiskiem, jak powiedzieliby złośliwi.
Konkurs
Na koniec druga odsłona naszego forumowego konkursu, który organizujemy wraz z polskim wydawcą gry „Peter Jackson's King Kong” (wersja PC), firmą Cenega Poland. W pierwszej części konkursu szczęście uśmiechnęło się do czytelnika o nicku snopek9.
Wśród czytelników, którzy w komentarzach do tego newsa zamieszczą zdjęcie autentycznych goryli wybierzemy naszym zdaniem najciekawsze, którego autor zostanie nagrodzony egzemplarze gry „Peter Jackson's King Kong”!
Przypominamy dwie podstawowe zasady naszych „forumowych” konkursów:
- każdy czytelnik może głosować tylko raz
- w konkursie nie mogą brać udziału pracownicy i współpracownicy GRY-OnLine Sp. z o.o.