Obiecujący polski RTS dla fanów Total War, wielkich bitew i starożytności, Strategos, niespodziewanie otrzymał wsparcie od weteranów strategii
Polskie studio Strategos Games ogłosiło nawiązanie współpracy z weteranami gier strategicznych, firmą MicroProse. Twórcy Sid Meier's Civilization będą odpowiadać za wydanie RTS-a Strategos.

O historii MicroProse można by napisać kilka książek. Ja jednak wspomnę tylko, iż ta legendarna firma zajmująca się tworzeniem i wydawaniem gier została założona w 1982 roku przez Sida Meiera i Billa Stealeya. Mimo że początkowo duet trudnił się głównie symulatorami, prawdziwą rozpoznawalność zyskał dopiero dzięki strategiom Sid Meier’s Railroad Tycoon oraz Sid Meier’s Civilization. Kolejne lata były dla MicroProse sinusoidą sukcesów i porażek, której kres nastał wraz z zamknięciem firmy w 2003 roku.
Dopiero w 2019 roku za sprawą Davida Lagettie’ego – byłego członka zespołu Bohemia Interactive – MicroProse wznowiło swoją działalność wydawniczą. Za jej sprawą na rynku pojawiły się takie produkcje, jak Battlefall: State of Conflict, Sea Power: Naval Combat in the Missile Age czy Regiments. Co ciekawe, w niedalekiej przyszłości do tego grona dołączy polska gra strategiczna.
Studio Strategos Games ogłosiło bowiem nawiązanie kooperacji z MicroProse, dzięki której legendarna firma zajmie się wydaniem nadchodzącego RTS-a Strategos.
Ta ekscytująca współpraca zapewni finansowanie i pomoc w rozwoju, tak potrzebne do realizacji naszej wizji Strategos. MicroProse pomoże również dotrzeć z grą do szerszego grona entuzjastów symulacji i strategii na całym świecie – czytamy w komunikacie twórców na Steamie.
Pierwsze efekty współpracy z MicroProse są już widoczne. Od momentu ogłoszenia, że legendarna firma wyda Strategos, liczba obserwujących grę na Steamie mocno wzrosła.

Zachęcam także do zapoznania się z poniższym materiałem, który – oprócz ogłoszenia współpracy – przybliża kluczowe cechy gry.
Strategos zmierza wyłącznie na PC. Tytuł ma zostać wydany w 2025 roku, jednak dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.