filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 czerwca 2024, 12:24

autor: Pamela Jakiel

Nowy Harry Potter znalazł reżysera i showrunnerkę. Za sterami serialu staną twórcy hitu HBO, Sukcesji

Za kamerą serialowego Harry’ego Pottera staną twórcy głośnej produkcji HBO, Sukcesji. Co ciekawe, nowy projekt nie będzie serią, którą Max otrzyma na wyłączność.

Źródło fot. Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Chris Columbus, Warner Bros., 2001
i

Wygląda na to, że nowy projekt opowiadający o przygodach Harry’ego Pottera posuwa się do przodu. Serial znalazł już bowiem showrunnerkę oraz reżysera. Za serię odpowiadać będzie Francesca Gardiner, a za kamerą kilku odcinków stanie Mark Mylod. Projekt skupiony na młodym czarodzieju wydaje się być w dobrych rękach, ponieważ przywołani filmowcy są współtwórcami hitu HBO, Sukcesji.

Warto dodać, że Francesca Gardiner pracowała wcześniej nad Mrocznymi materiami, zaś Mark Mylod stał za kamerą Gry o tron i The Last of Us. Zaangażowani w nowego Harry’ego Pottera filmowcy są więc dobrze zaznajomieni z HBO i jego produkcjami. Jak wyjawił Warner Bros., obecnie trwają rozmowy ze scenarzystami. Możemy się więc spodziewać, że w niedalekiej przeszłości rozpoczną się poszukiwania nowych portrecistów Harry’ego, Rona i Hermiony.

Niedawno dowiedzieliśmy się także (vide Deadline), że platforma Max nie uzyska wyłączności na serial Harry Potter, a tytuł powstanie pod szyldem HBO. Oznacza to, że produkcję będzie można obejrzeć także w telewizji, a być może w dalszej przyszłości seria zostanie udostępniona także innym platformom.

Przypomnijmy, że serial opowiadający o przygodach młodych czarodziejów został zamówiony w kwietniu 2023 roku. Nowy Harry Potter ma być wierną adaptacją powieści J.K. Rowling. Pierwszy sezon widowiska zadebiutuje na Max w 2026 roku.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Redaktorka działu filmowego Gry-Online od kwietnia 2023 roku. Absolwentka filmoznawstwa i MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Miłośniczka dzieł Romana Polańskiego, Terrence’a Malicka i Alfreda Hitchcocka. Woli gnozę od grozy, dramaty od komedii, Junga od Freuda. Tęskni za elegancją kina klasycznego i wciąż wraca do Bulwaru Zachodzącego Słońca. W muzeach tropi obrazy symbolistów, a świat przemierza gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej