filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 sierpnia 2024, 10:20

autor: Pamela Jakiel

„Nie obchodziło mnie to”. Michael Keaton miał gdzieś anulację filmu Batgirl i cieszył się z „dużego czeku”

Widowisko Batgirl, w którym Michael Keaton powrócił do ikonicznej roli Batmana, zostało anulowane po nakręceniu. Gwiazdor niespecjalnie przejął się jednak losem filmu i skupił się na swojej wypłacie.

Źródło fot. Flash, Andy Muschietti, Warner Bros., 2023
i

Jedną z najbardziej znanych kreacji Michaela Keatona jest Batman u Tima Burtona. Niedawno aktor ponownie wcielił się w tę postać w słabo przyjętym filmie Flash. Co ciekawe, gwiazdor powrócił do ikonicznej roli także w skasowanym filmie Batgirl, ale widowisko to – choć zostało nakręcone – nigdy nie doczekało się premiery.

Film, w którym Michael Keaton wystąpił wraz z wcielającą się w tytułową rolę Leslie Grace, kosztował 90 mln dolarów. Widowisko było w fazie postprodukcji, kiedy zadecydowano, że ze względu na kwestie podatkowe dzieło zostanie odłożone na półkę.

W nowym wywiadzie dla GQ gwiazdor został zapytany, czy był rozczarowany takim rozwojem sytuacji. Michael Keaton szczerze przyznał, że w ogóle się tym nie przejął.

Nie, nie obchodziło mnie to tak czy siak. Zabawa i duży czek.

Wygląda więc na to, że wypłata osłodziła gwiazdorowi fakt, iż film nie doczekał się premiery. We wspomnianym wywiadzie aktor dodał jednak, że Adil El Arbi i Bilall Fallah to reżyserzy, których lubi, i chciał, by odnieśli sukces. Zasmuciło go więc jedynie to, że cała sytuacja musiała źle odbić się na wspomnianych filmowcach.

Michaela Keatona nie zobaczyliśmy w Batgirl, ale już wkrótce będziemy mogli podziwiać go w innym powrocie do słynnej roli. Aktor ponownie wcielił się w Beetlejuice’a w Soku z żuka 2, który wejdzie do kin na początku września.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Redaktorka działu filmowego Gry-Online od kwietnia 2023 roku. Absolwentka filmoznawstwa i MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Miłośniczka dzieł Romana Polańskiego, Terrence’a Malicka i Alfreda Hitchcocka. Woli gnozę od grozy, dramaty od komedii, Junga od Freuda. Tęskni za elegancją kina klasycznego i wciąż wraca do Bulwaru Zachodzącego Słońca. W muzeach tropi obrazy symbolistów, a świat przemierza gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej