filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 lutego 2024, 18:20

autor: Pamela Jakiel

Neuromancer doczeka się serialowej adaptacji. Apple przeniesie kultową powieść sci-fi na małe ekrany

Neuromancer, cyberpunkowa powieści sci-fi Williama Gibsona, trafi na małe ekrany. Apple pracuje nad dziesięcioodcinkową serialową adaptacją. Za sterami twórcy znanych produkcji.

Źródło fot. Apple
i

Apple TV+ to platforma, która słynie z takich świetnych seriali science fiction jak Silos, Fundacja, Nowa konstelacja czy Inwazja. Wygląda na to, że firma nie zamierza się zatrzymywać i pragnie poszerzać swoją ofertę skierowaną do fanów tego gatunku. Serwis właśnie ogłosił, że nakręci kolejną serię sci-fi – adaptację wielokrotnie nagradzanej powieści autorstwa Williama Gibsona Neuromancer.

Serial będzie się składał z dziesięciu odcinków, a za jego sterami staną Graham Roland (Skazany na śmierć, Zagubieni) i JD Dillard (Outsider, Towarzysze broni). Za produkcję odpowiadają Skydance Television, Anonymous Content oraz DreamCrew Entertainment.

Jesteśmy niesamowicie podekscytowani tym, że wprowadzimy kultowy tytuł do Apple TV+. […] Neuromancer zainspirował wiele późniejszych dzieł science fiction, więc nie możemy się doczekać, aby wprowadzić widzów do tego cyberpunkowego świata – wyjawili Graham Roland i JD Dillard.

Jak zapowiada Apple, Neuromancer opowie o wpływowym hakerze imieniem Case. Do świata cyberszpiegostwa wciąga go jego dziewczyna, Molly, która planuje napaść na skrywającą wiele tajemnic korporację.

Neuromancer został wydany w 1984 roku, a autora wyróżniono m.in. nagrodami Nebula oraz Hugo. Powieść podejmuje takie tematy jak sztuczna inteligencja, rzeczywistość wirtualna czy inżynieria genetyczna i stanowi pierwszą część tzw. Trylogii Ciągu.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Redaktorka działu filmowego Gry-Online od kwietnia 2023 roku. Absolwentka filmoznawstwa i MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Miłośniczka dzieł Romana Polańskiego, Terrence’a Malicka i Alfreda Hitchcocka. Woli gnozę od grozy, dramaty od komedii, Junga od Freuda. Tęskni za elegancją kina klasycznego i wciąż wraca do Bulwaru Zachodzącego Słońca. W muzeach tropi obrazy symbolistów, a świat przemierza gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej