Netflix stworzy adaptację Folwarku zwierzęcego; Andy Serkis reżyserem
Powstanie kolejna ekranizacja kultowej powieści George'a Orwella zatytułowanej Folwark zwierzęcy. Produkcję sfinansuje Netflix, a reżyserem będzie Andy Serkis.
Netflix zacieśnia współpracę z Andym Serkisem. Po tym jak nabył od koncernu Warner Bros. reżyserowaną przez niego, mroczną adaptację opowiadań z cyklu Księga dżungli, dostawca usług VoD zdecydował się na wykupienie praw do ekranizacji słynnej powieści George’a Orwella Folwark zwierzęcy i powierzył Serkisowi jej nakręcenie.
Aktor, zazwyczaj wcielający się w generowane cyfrowo postacie (m.in. Snoke z ostatnich Gwiezdnych wojen, Gollum z Władcy Pierścieni, Cezar z rebootu Planety Małp), będzie mógł liczyć na pomoc Matta Reevesa i zarządzanej przez niego firmy producenckiej 6th & Idaho (współpracował z nim nad wspomnianymi, ostatnimi odsłonami Planety Małp). W pracach nad filmem weźmie również udział należące do Serkisa studio motion-capture The Imaginarium.
W ostatnim czasie Netflix zawarł z Mattem Reevesem i jego firmą 6th & Idaho umowę, na mocy której wszelkie firmy produkowane i reżyserowane przez twórcę kolejnego samodzielnego filmu o Batmanie, w pierwszej kolejności będą udostępniane właśnie za pośrednictwem Netfliksa.
Warto zauważyć, że Serkis rozważał nakręcenie adaptacji Folwarku zwierzęcego od pewnego już czasu. W stosowną zgodę, wyrażaną przez organizację George Orwell Estate, zaopatrzył się jeszcze w 2012 roku. Nie dziwi więc, że nawiązanie współpracy z Netfliksem niezmiernie go ucieszyło. Twórca wierzy, że z pomocą platformy VoD, a także przy udziale Matta Reevesa, który pełnić będzie rolę producenta, uda mu się nakręcić przejmującą adaptację tego ponadczasowego dzieła.
Folwark zwierzęcy, napisany przez Orwella w 1943 roku, w czasie II wojny światowej, i wydany dopiero pod jej zakończeniu, ukazuje wizję gospodarstwa rolnego, w którym rządy – po wygnaniu ludzi – przejmują zwierzęta hodowlane. Powieść przedstawia w alegoryczny sposób wynaturzenia stalinizmu i ostrzega przed zgubnym wpływem wszelkich totalitaryzmów. W 1999 roku zadebiutowała pierwsza ekranizacja książki (nie licząc animacji z lat 50. XX wieku), w reżyserii Johna Stephensona.
Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.