autor: Michał Kułakowski
Netflix potwierdza film The Witcher: Nightmare of the Wolf
Plotki o powstającym filmie animowanym The Witcher: Nightmare of the Wolf zostały właśnie potwierdzone. Twórcami obrazu będą scenarzyści i showrunnerzy aktorskiego serialu Netfliksa, a jego animacją zajmie się południowokoreańskie Studio Mir, znane dzięki seriom The Legend of Korra i Voltron: Legendary Defender.
Pogłoski o powstającym na zamówienie Netfliksa filmie animowanym The Witcher: Nightmare of the Wolf, o których pisaliśmy po południu, okazały się prawdziwe. Potwierdził je na Twitterze streamingowy gigant, po tym jak informacje na temat animacji zostały odkryte przez fanowski serwis Redanian Intelligence. Pieczę nad kształtem obrazu sprawować będzie Lauren Schmidt Hissrich, showrunnerka aktorskiego serialu, a także scenarzysta Beau DeMayo. Szczegóły na temat fabuły filmu są na razie bardzo szczątkowe. Nie wiemy, czy będzie to adaptacja jednego z książkowych opowiadań, czy też zupełnie oryginalna historia. W filmie Geralt ma zmierzyć się z "nowym, potężnym zagrożeniem dla całego Kontynentu". Pod dużym znakiem zapytania stoi w tej chwili data premiery, a także to, czy w roli wiedźmina usłyszymy Henry'ego Cavilla oraz innych aktorów z aktorskiej serii.
Za produkcję The Witcher: Nightmare of the Wolf odpowiadać będzie funkcjonujące od 2010 roku południowokoreańskie Studio Mir. Zespół pracował nad większością epizodów serii The Legend of Korra, a także ponad siedemdziesięcioma odcinkami produkowanej przez Netfliksa animacji Voltron: Legendary Defender. Dwa lata temu przygotował też film The Death of Superman, przedstawiający jedną z najbardziej znanych komiksowych historii z Człowiekiem ze Stali w roli głównej. Twórcy mają więc spore doświadczenie w pracy ze scenami akcji oraz bardziej realistycznymi stylami animacji. Powstający obraz może w teorii przypominać np. dwa sezony Castlevanii, które zostały sfinansowane przez Netfliksa.
Trudno powiedzieć, na jaki styl animacji zdecydują się producenci. Interesującą inspiracją dla twórców mogą być np. komiksy wydawnictwa Dark Horse
Na koniec warto przypomnieć, że produkcja drugiego sezonu aktorskiego serialu Netfliksa Wiedźmin wystartowała już na początku stycznia tego roku. Tomasz Bagiński wypowiadał się niedawno o błędach popełnionych przez twórców podczas kręcenia pierwszego sezonu. Te jednak nie przeszkodziły tytułowi w staniu się jednym z największych hitów Netfliksa. Dodatkowo premiera serialowego Wiedźmina wywołała falę zainteresowania książkami Andrzeja Sapkowskiego w USA, a także grami studia CD Projekt RED.
- Oficjalna strona internetowa serialu Wiedźmin
- Recenzja 1. sezonu serialu Wiedźmin
- 10 rzeczy, które Netflix musi poprawić w 2. sezonie Wiedźmina