Nadchodzą nowe gry od twórców Icebreaker: A Viking Voyage
Brytyjskie studio Nitrome, znane szerzej z doskonałych gier mobilnych Icebreaker: A Viking Voyage, Gunbrick, czy Endless Doves, pracuje nad trzema kolejnymi produkcjami na iOS i Androida. W następnych miesiącac w Google Play i App Store zadebiutują: Green Ninja: Year of the Frog, Magic Touch oraz Silly Sausage.
Dzięki takim grom, jak Icebreaker: A Viking Voyage, Gunbrick, Platform Panic i Endless Doves, studio Nitrome w krótkim czasie przekonało do siebie wielu graczy mobilnych, spragnionych dwuwymiarowej rozrywki na wysokim poziomie. Wielu z nich ucieszy się zapewne na wieść o tym, że w kolejnych miesiącach brytyjski deweloper odda w nasze ręce trzy ciekawie zapowiadające się produkcje. Pierwsze szczegóły na ich temat zostały ujawnione na łamach serwisu PocketGamer.
Nad opisanymi niżej grami pracują od niedawna trzy dwuosobowe zespoły deweloperskie, na które podzielono studio Nitrome. W związku z ich rychłą premierą, nie powinien dziwić fakt, że będziemy mieli tu do czynienia z dopracowanymi, ale jednak niewielkimi tytułami. Jako że wszystkie dotychczasowe produkcje mobilne Nitrome ukazywały się jednocześnie na platformie Google Play i w App Store, podobnego rozwoju wypadków możemy oczekiwać w przypadku Green Ninja: Year of the Frog, Magic Touch oraz Silly Sausage.
Green Ninja: Year of the Frog
Tytuł anonsowany jest jako pełna akcji, zręcznościowa gra logiczna. Głównym bohaterem jest żaba, której udało się opanować podstawy kung-fu. Rozgrywka ma się sprowadzać do likwidowania przeciwników. Wyprowadzanie celnych ciosów będą utrudniać pułapki i przeszkody, którymi usiane zostaną niewielkie plansze, a także konieczność przełączania licznych dźwigni i przycisków, otwierających dojścia do ukrytych wrogów. W grze zastosowanie znajdzie też specyficzny system sterowania – mianowicie żabę wprowadzimy w ruch wykonując szybkie smagnięcia po ekranie dotykowym.
Magic Touch
Kolejna produkcja będzie swoistym remake’iem flashowej produkcji studia Nitrome o tym samym tytule. W Magic Touch podejmiemy próbę obronienia zamku przed najeźdźcami, próbującymi dostać się za mury twierdzy za pomocą balonów. Przeciwników pozbędziemy się kreśląc litery, symbole i kształty narysowane na nietypowych środkach transportu. W ten sposób doprowadzimy do ich przebicia. O ile początkowo zabawa nie nastręczy większych trudności, o tyle już po chwili liczba przeciwników oraz poziom skomplikowania wzorów znacznie wzrosną. W porównaniu do flashowego oryginału, edycja mobilna otrzyma odświeżoną grafikę i dotykowe sterowanie.
Silly Sausage
Ostatnią pozycją jest zręcznościówka Silly Sausage. Produkcja opowiadać będzie o przygodach pewnego jamnika, przemierzającego niezwykły, cukierkowy świat. W miarę rozwoju sytuacji i zbierania coraz większej liczby znajdziek tułów psiaka będzie się rozciągał, koniec końców przyjmując ogromne rozmiary. Znacznie utrudni to rozgrywkę, tym bardziej, że na planszach nie zabraknie przeszkód i pułapek. Pomysł na mechanikę rozgrywki, zaczerpnięty ewidentnie z kultowego Snake'a, ma pójść w parze z prostym sterowaniem, bazującym na zmienianiu kierunku, w jakim jamnik będzie się poruszał.