filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 maja 2021, 15:04

autor: Miłosz Piotrowski

Netflix zekranizuje słynną powieść wojenną. Do sieci trafiło pierwsze zdjęcie z planu

Netflix pracuje nad ekranizacją klasycznej powieści Ericha Marii Remarque'a Na zachodzie bez zmian. Do sieci trafiła pierwsza fotografia z planu zdjęciowego.

Netflix pokazał pierwszą fotografię z planu zdjęciowego nowej adaptacji Na zachodzie bez zmian. Film ten, podobnie jak książkowy pierwowzór, powstanie w języku niemieckim. Powieść Ericha Marii Remarque'a została opublikowana w 1929 roku i szybko, bo w 1930 roku, doczekała się pierwszej ekranizacji. Historia ta została ponownie przeniesiona na ekrany w 1979 roku, jednak remake Netfliksa będzie pierwszym filmem na podstawie dzieła Remarque'a w jego ojczystym języku.

Informacja o tym przedsięwzięciu Netfliksa po raz pierwszy pojawiła się w lutym ubiegłego roku. Wówczas to dowiedzieliśmy się, że Daniel Brühl, który wcześniej występował m.in. w produkcjach Marvela, zagra w odświeżonej wersji Na zachodzie bez zmian. Za scenariusz tego filmu odpowiedzialny jest Ian Stokell oraz Lesley Paterson, a reżyserią zajmie się Edward Berger. W obsadzie produkcji można znaleźć takie nazwiska jak: Feli Kammerer, Albrecht Schuch, Moritz Klaus, Aaron Himler, Edin Hasanovic, David Striesow, Sebastian Hülk i Adrian Grünewald.

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się niedawno w Czechach, niedaleko Pragi. Produkcji Netfliksa na pewno trudno będzie dorównać wcześniejszym ekranizacjom tej powieści, ponieważ film na jej podstawie z 1930 roku do dziś uważany jest za jedną z najważniejszych antywojennych wypowiedzi w historii kinematografii. Zdobył on wówczas Oscary dla najlepszego filmu i najlepszego reżysera, którym był Lewis Milestone.

Na zachodzie bez zmian opowiada historię młodych Niemców, którzy zaciągają się do wojska i mierzą z brutalną, wojenną rzeczywistością. Remarque opisał tragedię tzw. straconego pokolenia z reporterską precyzją i w dobitny sposób ukazał bezsensowność I wojny światowej.